Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şener'den çarpıcı açıklamalar!

06.10.2012 16:58
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, AHİM başvurusundan Avcı’nın kadro seçimlerine çok çarpıcı açıklamalar yaptı.
TRT Spor'da yayınlanan İşte Gool programına telefonla bağlanan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, AHİM başvurusundan Abdullah Avcı’nın milli takım kadrosu seçimlerine kadar birçok konuda çok çarpıcı açıklamalar yaptı.
 
İşte Şener'in açıklamaları;
 
"Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurduk. Ancak bilinmeli ki, 'Bize penaltı vermediler' diye başvurmadık. Federasyonun disiplin ve tahkim kurullarının kararları nihai. Adil yargılanmadığımızı, yalnızca başkanın ifadeleriyle karar verildiğini söyledik. Kurulları federasyon başkanı kendisi seçti. Türkiye’de tahkim kurulundan sonra gidecek mercii yok. Anayasa Mahkemesi yalnızca 1 ay önce olan olaylara bakıyor. Bu yüzden AHİM’e gittik."
 
'Demirören bana söz vermişti'
"Demirören bana söz vermese ona niye oy vereyim ki? 'Ben sana kupa vermiyorum' dese oy verir misin? Daha sonra ilişkilerimiz resmi ilişkiler içinde oldu. 'Bu konu soğudu, ısıtıp ısıtıp önümüze koyma' diyorlar. Ben de bir camiayı temsili ediyorum. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Kızım da avukat ve AHİM’de çalıştı. Uzun dilekçelere bakılmadığından 7 sayfalık dilekçeyi 5 sayfaya dahi indirdik. Bu kadar ince detaylara kadar bakıyoruz. Sonra da CAS var. Başkan olarak yapacağım bir şey yok."
 
'1960'ların milli takımı gibi'
"Milli takımdan da uzaklaştırılan bir kulüp haline geldik. Bakalım daha ne kadar uzaklaştırılacağız? Milli takımda oynayabilecek oyuncularımız var. Bursa’nın da var, Kayseri’nin de var, diğerlerinin de var. 1960’ların milli takımları gibi... o zamanlar kadro sadece İstanbul takımlarından seçilirdi. İnsan nezaketen çağırır. Takımlarında oynamayan oyuncular çağrılırken Onur da olurdu, Yasin de olurdu, Olcan da olurdu. Bilimsel bir izahı yok. Politik bir karar."
 
'Abdullah Avcı politik davranıyor'
"Galatasaray ve Fenerbahçe’den daha çok sayıda oyuncu aldığında medya da dahil olmak üzere sempatik gözüküyor. Anadolu’dan aldığı zaman ise sorumluluk yükleniyor. Bana bunu anlatamaz. Bunun bir bilimsel açıklaması yok. 'Ben öyle uygun gördüm aldım' sözü ise bir açıklama değildir."
KAYNAK: TRT Spor 
Bu haber toplam 3456 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri