Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şenol Güneş bombaladı!

25.05.2011 18:28
Şampiyonluğu Fenerbahçe'ye kaptıran Trabzonspor'un teknik direktörü Şenol Güneş, yapılan hakem hataları nedeniyle sert konuştu. Güneş, ayrıca gidecek isimler hakkında açıklamalarda bulundu..

"Ben futbol adamı olarak yanlışlardan ders çıkarıp neleri doğru yapmamız için ışık tutarız. Hataları sorgulamak yanlışları ortaya koymak istiyoruz.. Nelerin nasıl yapıldığını paylaşmak istiyoruz. Keyif veren, keyif alan, fark yaratan farklı takım olmak istemiştik kimseyi kandırmadan korkutmadan işimizi yaptık. Oyuncularımıza eğitim verip işimiz yapmak istedik. Futbolun güzel oyun olduğunu bilerek oynadık. Emek verdik hedefimiz vardı. Avrupa’ya gitmek, Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için çaba harcadık. Taraftarımız bizi yalnız bırakmadı. Personel çok çalıştı imkanları zorladık ve en iyi verim almaya çalıştık.

Avrupa’da Liverpool’a elendik, kupada kaybettik ligde de ikinci olduk. Daha iyisini yapabilirdik ama eksik kaldık. Teknik, taktik, yapılan transferler giden oyuncular, hakemler hatalarını sorgulayabiliriz. Aşırı övgü ve yergiler oyuncularımızı etkilemiştir. Lig heyecan Trabzonspor’un aleyhine kullanılmıştır. Objektiflik hiçe sayılarak adalet sisteminden uzak saldırılmıştır. Hürriyet gazetesi. Kimlerin çalıştığını F.Bahçe’nin kupa sevincinde görebilirsiniz. Ben “Hürryeti”mi kaybettim ama cesaretimi kaybetmeyeceğim. Gazete olarak Hürriyet ismini verdim ama bu benim tarzım değil. İlk yarı TSYD toplantısında bir konuşmam alınarak “Şenol Güneş bırakıyor mu?” diye haberler yapıldı. Biz 3 maçta 3 penaltı alırken bir maçta 3 penaltı verilmesini konuşmadık. Bizim üzerimize gelindi. Benim açımdan, “Hakeme rağmen maçı aldı demek hakemlere rağmen maçları aldı demek” eşdeğerdir.. Doğru olmadığı biz her şeyi açık konuşuyoruz. Biz ne konuşursak ne konuşalım İstanbul medyasını bunu değiştirecek. Paranın emeği yendiğini söylemedim. Bir takım için para da önemli emek de önemli. İyi takım yapmak istiyorsanız. Parayı da kullanmak gerekir ama emek de olması lazım. Hakem hataları ile ilgili konuşuyorum şimdi çünkü tatilde maç yapacak değiliz. Geriye dönük konuşursak. Hakem hataları oldu olacaktır. Farklı maçlarda benzer pozisyonlarda çelişkili kararlar verildi. Bu yapılmıştır. Hakemler darmadağın oldu. Atamalar rayından çıktı. Hatalardan çok baskı nedeniyle kararlar vermiştir. Kupayı kaybettik.

Biz Bursaspor ile eşit durumda yarışırken, ikimizi de kesmek mi istediler bilmiyorum ama bunu şimdi söylüyorum. Hiç yoruma girmiyorum pozisyonları incelemenizi istiyorum. Hataları pozisyonları Türk futbol kamuoyunun huzuruna sunmak istiyorum. Biz kavgadan yana değiliz. Kaybedip kazanabiliriz. Mazeret aramak istemiyoruz. Kimsenin kötü niyeti olsun istemiyoruz. İlk yarı 42 aldık ikinci yarı 40 aldık. Rakibimizi kutluyoruz. Şampiyonluğun gelmeyeceğini biliyordum. Bunu siz de biliyordunuz. İkinci olduğumuz için üzgünüz. İki şampiyonluk söylemine katılmıyoruz. Hak etseydik şampiyon olurduk. Milli takıma başarılar diliyoruz. Gelecek yılın bu yıldan daha iyi olmasını istiyoruz. Türkiye’de kaos ortamını eleştirenlerin şiddetle yapmamalarını istiyorum.

Transfer düzenini kullanmıştır. Zenginleri daha zengin yapıyor. Alt yapıdan alınan oyuncuların formaliteden dışarı çıkmasını istiyorum. Kişisel saldırı yapmak istemiyorum. Yaptığımın tutarlı olmasını istiyorum. Çok kaybettik ama ilk günden hatalarımızın ne olduğunu düşünerek başarılı olmak istiyoruz. Selçuk ve Egemen’in takımdan ayrılacağını düşünüyorum. Ülkesine giden Jaja’nın durumunun ne olacağını şu an için bilemiyorum. Gidecek yabancı oyuncularımız henüz belli değil. Transferde sorunlar yaşayacağız. Yattara'da sorun yoktu ben onun kalmasını istedim."

 

Bu haber toplam 1394 defa okunmuştur
OLACAKSIN
Haluk Cesur
Ey sen güzel insan, birgün hem şampiyon olacaksın hem de avrupa şampiyonu. sen herşeye layıksın.
25 Mayıs 2011 Çarşamba 18:54
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri