Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şenol Güneş resmen Beşiktaş'ta!

11.06.2015 14:52
Hırvat teknik adam Slaven Bilic ile yollarını ayıran Beşiktaş, Bursaspor'u bırakan Şenol Güneş'le anlaştı. Güneş'le 2+1 yıllık sözleşmeye imza atan siyah beyazlı kulüp, başarılı teknik adama ilk 2 yıl için 3 milyon Euro ödeyecek.

Beşiktaş, sezon bitmeden Hırvat hoca Slaven Bilic ile yollarını ayırmış ve hoca arayışlarına başlamıştı. İlk olarak Lucescu ile temas kuran Fikret Orman, görüşmelerden olumlu bir yanıt alamayınca rotayı Bursaspor ile yollarını ayıran Şenol Güneş'e çevirmişti. Dün yapılan 7 saatlik görüşmenin ardından Şenol Güneş ile anlaşmaya varıldı.

 

Beşiktaş KAP'A bildirdi

 

Şenol Güneş ile profesyonel futbol takımımızın Teknik Direktörlüğü konusunda 2+1 yıllık anlaşmaya varılmıştır.

 

Buna göre Şenol Güneş'e;

 

* 2015-2016 sezonunda 1.500.000 avro

*2016-2017 sezonunda 1.500.000 avro ödenecektir.

 

Şirketimiz 01.06.2017 tarihine kadar yazılı bildirimde bulunmak kaydı ile sözleşmeyi bir sezon daha uzatma hakkına sahiptir. Bu durumda Şenol Güneş'e 2017-2018 sezonu için 1.500.000 avro ücret ödenecektir.

 

Anlaşma gereği, Şirketimiz sözleşmeyi 1.sezon sonunda 500.000 avro tazminat ödemek suretiyle fesih hakkına sahiptir.

 

'ÇOK ÖNEMLİ BİR SPOR ADAMI'

Beşiktaş Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'inde Şenol güneş'in resmi imza töreni Fİkret Orman'ın konuşmasıyla başladı. Orman, ' Beşiktaş'ın Avrupa'da kupa kaldırmaması için bir sebep kalmadı. Artık stadın sonuna geldik. Şenol hocam çok önemli bir spor insanı, dürüst, namuslu çalışkan... İlk geldiğimiz sene de aklımızdan geçmişti. Bugüne nasipmiş. Hem bizim hem de Şenol hocamızın önünde çok önemli bir 3 ay var' dedi.

 

'YIKMAYIN YAPICI OLUN'

Bütün yöneticilerin babalarını tanıdığını belirten Şenol Güneş ise şunları söyledi: "Camiayı tanıyorum yani... Büyük Beşiktaş'ı iyi sonuçlara ulaştırmak istiyoruz. Geçen sezon başarılı olduklarını düşünüyorum. Ligin de sonuna kadar gittiler. Bilic'in iyi olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş'ın ve benim için beklenti şampiyonluk... Şampiyon olmayan antrenör şampiyon olmaz diye bir şey yok! Beşiktaş son yıllarda şampiyon olmadı, inşallah bu yıl şampiyonluğu alırız. Şampiyonluk özlemini biliyorum. Zorluklarımız olacak. Tesislerde gördüğüm en güzel yer basın toplantısı salonu... Demek ki kulüp siz gazetecileri seviyor. Beşiktaş'ın taraftarı imaj olarak öne geçti. Aslında doğrusu bu... Çünkü yöneticiler, oyuncular gelip geçer! Orman ile ilk kez 3 gün önce görüştük. Ondan önce hiç görüşmedik. İsmim çok geçmeye başladı. Bu kadar Beşiktaşlı olduğunu bilmiyordum. Her şeyimi ortaya koyacağım. Birikimim var. Eksiklerim var, sizler de eleştireceksiniz. Ama ricam var; yıkmayın, yapıcı olun!"

Bu haber toplam 1626 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri