Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şenol Güneş: Suçlu olan cezasını çeksin

26.01.2012 16:47
Olağanüstü Genel Kurul'da konuşan Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Suçlu olan varsa cezasını çeksin" dedi.

Ankara'da gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul'da konuşan Şenol Güneş, "İçinde bulunduğumuz süreç futbolumuzu derinden yaralanmıştır. Kafaları karıştıran bir yapı ortaya çıktı. Bu genel kurlun milat olmasını diliyorum.

Bugün yapmamız gereken krizden nasıl çıkmalıyız olmalıdır. FIFA kriterlerine göre hareket etmeliyiz. Amacımız burada fikir üretmek ve futbolu temizlemektir. Suçlu varsa cezasını çeksin. Suçtan kaçacağımıza birbirimizden kaçıyoruz. Herkes birbirini düzeltmeli. Yurtdışında Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Bizim sermayemiz para değil itibardır. Aslında önemli olan gelecek nesillere olan bırakacağımız mirastır."

Güneş, sözlerini şöyle tamamladı:

"İşin içine para girince her şey kayboldu. Hepimiz aynı geminin içindeyiz. Ortak bir amaç için mücadele etmeliyiz. O gün yanlış yapanlara izin verilmesiydi bugünkü ortamla karşı karşıya kalmazdık. 7 aylık süreçte bu toplantı daha evvel yapılsaydı bu kaos ortamından çoktan kurtulmuş olurduk. Herkes konuşuyor ama bir araya gelmiyoruz. Play-off kararı alındı ama bizim bilgimize dahi başvurulmadı. Bugünkü oyuncuların transfer yönetmeliği yanlıştır. Futbolcu yetiştiremiyoruz. TFF, UEFA ve FIFA'ya örnek fikirler üretmelidir. Ama şu an tam tersi yapılmaktadır. Kimse sorumluluktan kaçmamalıdır."

  • Sayfa
Bu haber toplam 1372 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri