Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SERAP'IN KATİLLERİ AÇLIK GREVİ ŞANTAJINDA

17.11.2012 14:15
Mısır'a giden Başbakan Erdoğan, açlık grevleriyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Erdoğan, Serap'ı diri diri yakanlar açlık grevine gidiyorsa bu nedir, şantajdır dedi.

Başbakan Erdoğan, "Molotof bombası" ile diri diri yakılarak öldürülen Serap Eser’in katilleri de açlık grevine gidiyorsa bu şantaj değil de nedir?' dedi.

Erdoğan, Mısır ziyareti öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'a bugün Zaman Gazetesi'nin manşetten verdiği, Serap'ı katleden PKK'lıların açlık grevinde oldukları soruldu.

Başbakan Erdoğan, PKK'lı o katillerin açlık grevine gitmesi, bu olayın bir şantaj olduğunu birkez daha doğruladığını söyledi.

Erdoğan açlık grevleriyle ilgili şunları ifade etti:

Açlık grevinin amacının ne olup olmadığı önemli. Serap kızımızın bulunduğu otobüse Molotof atıp ölmesine neden olan katillerin açlık grevinde olduğunu söylüyorsunuz. Bu şantaj değil de nedir?

AMACIMIZ ÖLÜMLERA ÇANAK TUTMAK DEĞİL

Derdimiz insanların açlık grevi yapmak suretiyle ölmesine çanak tutmak değildir. Cezaevi ortamlarını en güzel şartlara getirmek suretiyle tutukluluk şartlarını en güzel hale getirmektir.

Avrupa Parlamentosu’ndan yapılan açıklamayı duydunuz. Demokrasilerde bu yollarla hak elde edilmez.

Bunlara açlık grevine sevk eden parti TBMM’de. Bu siyasi parti bu tür talepleri burada versin. Onlara aç kalmak suretiyle ölün demek suretiyle değil. Bu yöntemi doğru bir yöntem olarak buluyoruz.

MEDYADAKİ BAZI MAHFİLLER AÇLIK GREVİNE ÇANAK TUTMASIN

Bu yanlış yoldan bir an önce dönülür temenni ederim ki. Ülkemiz gündeminden bu yanlış yöntem düşürülmüş olur. Şantajlara bazı mahfillerin medyada ya da başka yerlerde çanak tutmaması gerekir.

Cezaevinde bu tür yöntemlerle kimsenin ölmesine zemin izin vermeyiz. Hukuk içerisinde gereği neyse yapılıyor. Mahkum veya tutukluların kendilerine sağlık yönünde müdahale edilmemesi hususunda bile arkadaşlarımız onların tedavisiyle ilgileniyor. 

Bu haber toplam 3850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri