Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Serdar Adalı ve Tayfur Havutçu tutuklandı

14.07.2011 00:58
Serdal Adalı, Tayfur Havutçu, Ahmet Ateş, İbrahim Akın ve İskender Alın tutuklanarak Metris Cezaevi'ne götürüldü.

Serdar Adalı, Tayfur Havutçu, İbrahim Akın, İskender Alın ve Ahmet Ateş'in mahkemesi sona erdi.

 

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı ile futbol takımı Teknik Direktörü Tayfur Havutçu'nun da aralarında bulunduğu 5 kişi çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.
 
Soruşturma kapsamında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevkedilen Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı, Futbol Takımı Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, kulübün protokol ve futbol A takım Güvenlik Müdürü Ahmet Ateş ve futbolcular İbrahim Akın ile İskender Alın'ın çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece sorguları yapıldı.
 
Nöbetçi İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, sorgusu tamamlanan 5 kişinin tutuklanmasına karar verdi. Tutuklanan 5 isim de birazdan Metris Cezaevi'ne gönderilecek.
 
Bu gece tutuklanan isimlerle beraber, Futbolda 'Şike Soruşturması' kapsamında tutuklu olarak yargılanacakların sayısı 31 oldu.
 
5 İSİM AKŞAM SAATLERİNDE MAHKEMEYE SEVK EDİLMİŞTİ
 
Soruşturma kapsamında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine getirilen Beşiktaş Jimnastik Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı, futbol takımı teknik direktörü Tayfur Havutçu, kulübün protokol ve futbol A takım güvenlik müdürü Ahmet Ateş ve futbolcular İbrahim Akın ile İskender Alı'nın ifadeleri soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından alındı.
 
Sorgularının ardından bu 5 isim de tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.
 
İBRAHİM AKIN VE İSKENDER ALIN İDDİALARI KABUL ETTİ
 
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmanın ikinci dalgasında gözaltına alınan futbolcu İbrahim Akın ve İskender Alın da tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu oyuncular İbrahim Akın ve İskender Alın, savcılık sorgusunda iddiaları kabul etti.
 
 
Ntvspor 
Bu haber toplam 3882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri