Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Serdar Akinan Mehmetçik'ten sonra PKK'yı da övdü

14.11.2014 14:52
Her dönemin ruhuna göre hareket eden Serdar Akinan daha önce Kan Uykusu adlı Mehmetçik'e övgü yağdıran bir belgesel yapmıştı. Şimdi sıra PKK'yı övmekte..

90'larda PKK ile mücadele görev almış paşaların ve askerlerin yer aldığı Kan Uykusu belgeseli uzun süre konuşulan Serdar Akinan şimdi de PKK'lı kızları övmek için kitap yazdı.

KAN UYKUSU BELGESELİNİ ÇEKMİŞTİ

Kan Uykusu belgeselinde Osman Pamukoğlu gibi PKK ile mücadelede efsaneleşmiş komutanlar uzun uzun çatışma anlarını anlatırken, Serdar Akinan yükselen milliyetçi rüzgardan rant sağlamak için belgeselin yanında bir de kitap yazmıştı.

O dönem milliyetçi yükselişin rantını yemek için "PKK'lıları nasıl öldürdüğünü, fırsat verilirse daha da öldürebileceğini" anlatan komutanları kitaplaştıran Serdar Akinan için sıra PKK'lılarda..

AYNI PKK'LILAR ŞİMDİ KAHRAMAN OLDU

Aynı Akinan, PKK ile yaşanan çatışmalar 2 yıldır sona ermişken, çözüm sürecinin en hassas dönemlerinden biri yaşanırken şimdi de PKK'lıların kahramanlık hikayelerinin yer aldığı bir kitap yazdı. Kitabın adı İştar'ın kızları adını taşırken "Silahların gölgesinde bir kadın hareketi" tanımlaması ise dikkat çekti. Melih Altınok'un deyimiyle Serdar Akinan’ın 1993-95 yıllarındaki “Kan Uykusu” kitabında öldürülmesi vacip “terörist” olan PKK militanları, 2014 yılında “kahraman” oldu.

Bu haber toplam 3626 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri