Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Serdar Turgut: AK Parti Cumhuriyet'in tek kurtarıcısıdır

19.09.2011 13:06
Serdar Turgut, AK Parti ve Erdoğan'ı analiz etti.

Habertürk yazarlarından Serdar Turgut, bugün kaleme aldığı köşe yazısında AK Parti'nin uygulamış olduğu toplumsal ve diplomatik politikalara atıfta bulunarak, Erdoğan'ı ve AK Parti'yi Cumhuriyet'in kurtarıcısı olarak ilan etti.

İŞTE SERDAR TURGUT'UN YAZISININ ÖNEMLİ BÖLÜMLERİ;

Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet rejimi fena halde tıkanmıştı. Düzen inançlı insanlara nasıl yaklaşması gerektiğini bilmiyordu ve bilemediği için de inançlı insanları düşman olarak görebiliyordu.

"TÜRKİYE DÜNYADA LİDER ÜLKE OLABİLİR"

Cumhuriyet rejiminin laikliği yeniden tanımlamasına ve inançlı insanlarla uyumlu yaşamaya başlamasına ihtiyacı vardı.

Dünyanın da böyle bir dönüşümü görme zamanı gelmişti ve eğer Türkiye bunu kendi içinde başarabilirse dünyada lider ülke olabilir.

Türkiye'nin ihtiyacı olan bu dönüşüm yapılmadığı takdirde artık tıkanmış olan Cumhuriyet rejimi kesin çökecekti.

Rejimin savunucusu olduklarını sanan bazı Ergenekon zihniyetliler ve CHP bu sistemin artık kendilerini de sürükleyerek çekmekte olduğunu göremiyorlardı. Tehlikenin farkında değildiler.

"AK PARTİ CUMHURİYET'İN TEK KURTARICISIDIR"

Eğer AK Parti iktidara gelmeseydi, Türkiye'de büyük bir çöküş yaşanacaktı. Düşmanları tarafından Cumhuriyet düşmanı olarak damgalanan AK Parti, aslında Cumhuriyetin tek kurtarıcısıydı.

Bunlar sadece AK Parti'nin yapmayı başardığı şeylerin kısmi bir dökümünden ibaret. Bu yüzden yazımın başlığını "Erdoğan sayesinde kendimi çok iyi hissediyorum" diye attım.

"ERDOĞAN SAYESİNDE KENDİMİ İYİ HİSSEDİYORUM"

Erdoğan'ın laiklik tanımını yaptığı konuşmayı dinlerken bana yıllardır aldığım tavırlar nedeniyle küfreden, beni damgalamaya çalışan, beni Cumhuriyet düşmanı olarak nitelendiren gerçek Cumhuriyet düşmanı hasta ruhlar aklıma geldi.

Ben Başbakan sayesinde kendimi çok iyi hissediyorum ve almış olduğum teorik tavırlar da doğrulandı, alnım temiz, kalbim rahat.

Bu yüzden bundan böyle oylarımı atacağım AK Parti'nin Cumhuriyet'in 100'üncü yılını kutlamaya en çok yakışan parti olduğunu ve dünya liderliğine soyunan bir Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetmenin de en çok onlara yakıştığını söylemeliyim.

Bu haber toplam 3764 defa okunmuştur
CUMHURİYET
Davut YERGÖK
Ben hayatım boyunca insanların menfaat için bu kadar küçük bir duruma düşmelerini hazmedemedim ama hazmedenler çok yapılacak bir şey yok. Ülkenin %99 müslüman olan bir yerde acaba kim kimi anlamaz ve kim kime baskı yapabilir. Azıcık beyni olan bunu görür ve yazısını ona göre yazar. Özellikle imamların ve kadıların bilirkişi yapılacağı bir yerde.
20 Eylül 2011 Salı 13:02
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Sadece CUMHURİYETİ Mİ?
R. A
Sadece Cumhuriyeti değil inşallah iSlam dünyasının izzetini de kurtaracak.
19 Eylül 2011 Pazartesi 21:27
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
Bu ne yaman işler
zeki Ağaçdan
Maelesef ülkemizde bir takım insanlar varki Tek Akparti ve Tayyip gitsinden bizim ülkemizde yine koalisyonlar yine Enflasyonlar yine develiasyonlarolsun...
19 Eylül 2011 Pazartesi 17:11
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri