Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemaat ile AKP arasına şike girdi

07.12.2011 09:04
Serdar Turgut: Şike yasası Gül tarafından veto edilmeseydi Gülen Cemaati ile AKP arasındaki ilişki az daha bozuluyordu

Habertürk yazarı Serdar Turgut, son dönemde AK Parti ve Gülen Cemaati arasında bir ayrışma yaşandığını ileri sürmeye devam ediyor.

Daha önce katıldığı bir televizyon programında "Ben bir süredir Gülen cemaatiyle iktidarın arasının mayhoşlaştığını duyuyorum." diyen Turgut bugün de köşesinde "Şike yasası Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından veto edilmeseydi Gülen Cemaati ile AKP arasındaki ilişki az daha bozuluyordu" yazdı.

ÖNCE ANAYASA ŞİMDİ DE ŞİKE

"Cemaat zaten Anayasa hazırlama çalışmalarının yavaş gitmesinden rahatsızdı. Ve bu konuda AKP'nin daha aktif olmamasından ve çok daha reformcu fikirler oluşturmamasından rahatsızlık duyuyordu.

İşte bu ortamda her şeyin üstüne gelen şike yasası, cemaatin iktidara karşı tavrını gerçekten derinden etkiler hale gelmişti."

YENİ BURJUVAZİ İSTANBUL HEGEMONYASINDAN ŞİKAYETÇİ

"Şike yasası, cemaatin içinde olan Anadolulu işadamlarının tepkisine yol açıyordu. Türkiye'nin yükselen yeni burjuvazisini oluşturan bu kesim, futbolda İstanbul hegemonyasından da ciddi bir biçimde rahatsız oluyor ve şike yasasının bu hegemonyayı sürdüren yerleşik düzeni koruma amacı taşıdığını düşünüyorlardı.

"BAŞBAKAN ERDOĞAN'I ANLAMIYORUZ" DEDİLER

Gülen hareketi içinde olan insanlarla yaptığım konuşmalarda, çoğunun yerleşik düzeni temelden değiştirme amacı taşıyan Başbakan Erdoğan'ın futboldaki yerleşik düzenin sürmesine izin verecek bir yasayı neden desteklediğini anlamadıklarını söylediklerini duydum."

Bu haber toplam 2772 defa okunmuştur
10 yıldır ne Anayasa ne AB ne de...
Derkan BERK
İktidara geldikleri 2002 den bu yana AB ve Anayasa üzerine nice vaadlerde bulunmalarına karşın, aslında hemen hiçbir şey yapmayan Ak Parti; buna ek olarak işsizlik ve çalışan ücretleri dahil pek çok ekonomik konuda da başarısız oldu maalesef... 3 seçimdir alternatifsizlikten dolayı muhafazakar, merkez ve sağ tüm oyları alan iktidar partisi; eğer alternatif oluşturulursa ANAP gibi hızla yok olma sürecine girecektir... Ya konuştuğun gibi yaşayacaksın ya da konuşmalarını yaşantına uyduracaksın... Ortadoğuda demokrasi kaplanı havasına giriyor ama kendisi darbe anayasasını değiştirmiyor... Bunu yemezler !!! Enflasyon da yeniden hortlamışken; artık hangi tutunacak dal ile hükmedilecektir??? Fethullah Gülen de yeni bir Anayasa ve gerçek demokrasi konusunda bastırıyorsa ve toplum ahlakına ters düşecek kanun düzenlemelerine karşı duruyorsa; alkışlamak ve teşekkür etmek lazımdır. Kimse unutmamalıdır ki, cemaatler yüzlerce yıldır varlar,, son 10 senenin mahsulü değiller !!!
08 Aralık 2011 Perşembe 09:39
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Isinize geleni duyun, gelmeyeni duymayin
Hakan Atil
Hic akliniza gelmiyormu bu sike yasasi ile belki ne buyuk imtiyazlar alinmistir, yeni anayasa gibi. Sike yasasi bugun cikar, yarin duzeltilir. Ya anayasa gibi cok onemli bir degisimin onu kesiliyorsa. Sizleri yazar olmak baska, basiret sahibi olmak daha baska.
07 Aralık 2011 Çarşamba 22:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri