Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Serhat hayata tutunamadı

25.10.2011 21:26
Enkaz altında kalan Serhat Gür, 54 saat sonra sağ olarak kurturuldı ama hayata tutunamadı.

 

Van'da depremin ardından yürütülen kurtarma çalışmalarından bir mucize haberi daha geldi. Hem de tam 54 saat sonra. 12 yaşındaki Serhat Gür, kendisini onun için siper eden annesi sayesinde, enkaz altında verdiği yaşam savaşını kazandı.

ÇALIŞMALAR SONLANDIRILMAK ÜZEREYKEN...

Kurtarma ekiplerinin 3 saat süren uğraşları sonrasında kurtarılan Serhat, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Van kent merkezi ve Erciş ilçesinde yıkılan binaların enkazında gece gündüz can kurtarmak için çalışan arama kurtarma ekipleri, bugün mucize bir operasyona daha imza attı. Van'ın en merkezi yerlerinden Kazım Karabekir Caddesi'nde yıkılan Nezir Baş'a ait 7 katlı binanın enkazında 3 gündür yapılan çalışma sonlandırılmak üzereyken, dinleme yapan arama kurtarma ekipleri ses tespit etti. Bunun üzerine uzman ekip sesin geldiği bölgeye yöneldi.

54 SAAT SONRA MUCİZE KURTULUŞ

Arama kurtarma ekibi 3 saatlik çalışmanın ardından, katları kağıt helva gibi çöken apartmanın merdiven boşluğu bölümüne girdi. Önce anne Hatice Gür'ün cansız bedenini çıkaran kurtarma ekibi, hemen ardından üzerine kapaklanıp yaşamasını sağladığı yavrusu Serhat'a ulaştı.

İlköğretim okulu öğrencisi 12 yaşındaki Serhat, tam 54 saat sonra enkazdan kurtarılıp ambulansa alınırken çevrede bekleyenler mucizeyi gerçekleştiren kurtarma ekibi alkışladı.

SERHAT HAYATA TUTUNAMADI

Van'daki Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan ve 7.2'lik depremde yıkılan Nezir Baş Apartmanı'ndan BDP Van Milletvekili Nazmi Gür'ün 11 yaşındaki yeğeni Serhat Gür canlı çıkarıldı. Depremden 53,5 saat sonra enkazden çıkarılan Serhat Gür, hastaneye kaldırıldı. Serhat Gül, buradaki müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Bu haber toplam 4156 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri