Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seri bebek katili

28.08.2011 19:20
Balıkesir'de tutuklanan doktor İsmail Eren'in, 7 aylık bebeklere anne karnında neşter vurduğu, bazı bebekleri ölmüş gibi gösterip sattığı ortaya çıktı
Balıkesir'de 4 ay önce özel hastanelere yönelik düzenlenen 'Neşter' adlı yolsuzluk operasyonun altından bebek katliamı çıktı. Tutuklanan doktor İsmail Eren'in onlarca yasa dışı kürtaj yaptığı, hatta 7 aylık bebekler için bile anne karnına neşter vurduğu, istenmeyen bazı bebekleri ölmüş gibi gösterip başka ailelere sattığı ortaya çıktı. Mezarları açılan 2 bebeğin cesetlerine ulaşılırken, doktorun daha kaç bebeği ilaç ve neşterle katlettiği ise araştırılıyor. Doktor ve sekreteri hakkında 21 ile 85 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 
'YOLSUZLUK'LA ÇIKTI
 
Tüyler ürperten olay, Balıkesir'de geçen nisan ayında, özel bir hastanede tedavi gören A.G. isimli vatandaşın tıbbi görüntüleme işlemlerindeki fark ücretini fazla bulup şikâyetçi olmasıyla ortaya çıktı. İl Jandarma Komutanlığı ketteki 3 özel hastaneyi incelemeye aldı. "Neşter" adı verilen operasyonda bazı hastalara ameliyat yapmadan yapılmış gibi gösterip sigortadan para sızdırdıkları ve devleti zarara uğrattıkları saptanan, doktor ve sağlık çalışanlarından oluşan 11 kişi gözaltına alındı. Jandarma ekipleri özel hastanelerin birinde (Özel Balıkesir Hastanesi) yolsuzlukla ilgili resmi evrakları incelerken kuruma gelen ve hamile olarak kaydı yapılan kadınların nüfus müdürlüğünde doğum kayıtları olmadığını fark etti. Kayıp bebeklerin peşine düşen ekipler, anne adayları T.Y. ve S.K.'nın ifadelerine başvurdu. İki kadının ifadesinden yola çıkan ekipler 4- 5 aylık bebeklerin anne karnında ilaçla öldürülüp, kürtajla alındığını belirledi. Anne karnında yasal süresi olan 10 haftayı geçmiş bebekleri öldürüp, kürtaj yaptığı belirlenen 47 yaşındaki Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. İsmail Eren ve ona yardım ettiği ileri sürülen 28 yaşındaki sekreteri Emine Ülker Uçak tutuklandı. Bu arada 4-5 aylık iken anne karnında öldürülen 2 bebeğin Balya ve Susurluk ilçelerindeki mezarları açıldı. Minik bebeklerin pizza kutusu ve bebek bezine sarılarak gömüldükleri ortaya çıktı. Ceninlerden alınan örnekler İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yapılan incelemede bebeklerin T.Y. ve S.K.'ya ait olduğu belirlendi.
 
Kan donduran ifadeler...
 
İfadesinde doktorun 7 aylık bebekleri bile anne karnından kürtaj ile aldığını söyleyen sekreter Emine Ülker Uçak'ın kan donduran ifadesi şöyle: "Ben özel hastanenin kadın doğum polikliniğinde çalıştığım süre içerisinde 2009 yılından bugüne kadar bir çok kürtaj yapma olayına şahit oldum. Doktor İsmail Eren bu kürtajlar içerisinde en küçük 12-16 hafta (3-4 aylık) en yüksek 28 hafta (7 aylık) gebelere kürtaj yaparak gebeliğe son veriyor, bazılarına ise suni sancı vererek erken doğum yaptırıyordu. Canlı bebekler doğduktan sonra ölmesini sağlıyordu. İsmini hatırlamadığım gayri meşru ilişki sonucu hamile kalmış üniversite öğrencisinin 17 haftalık yani 4 aylık bebeği suni sancı verilerek doğurtuldu. Bebeği çöp poşetiyle polikliniğe getirildiğinde gördüm. Poşetin içinde bebeğin kalbi hâlâ atıyordu. Yaşadığını görünce ağlayarak titremeye başladım. Bebeğin hastanenin arkasındaki tıbbi konteynıra atıldığını öğrendim."
 
SABAH

 

Bu haber toplam 12326 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri