Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Şeriat Geliyor Yetiş Ya Avrupa"

01.03.2011 19:32
Refahyol'un yıkılmasının ardından başbakanlık koltuğuna oturan Mesut Yılmaz, Erbakan hükümetini Avrupa'ya şikayet etmiş...

Kaderin cilvesine bakın ki 28 Şubat'a bir gün kala 28 Şubat'ın en önemli mağduru hayatını kaybetti. İki gündür parti genel merkezine taziye için pek çok siyasetçi geldi. Yıllarca Erbakan'la siyasi çekişme içinde olan, 28 Şubat sürecinde askerden yana tavır alıp Refahyol'un yıkılmasında önemli görev üstlenen, 1969 yılında Erbakan'ın Odalar Birliği başkanlığını engelleyen Demirel bile Saadet Partisi Genel Merkezi'ne gelerek üzüntülerini bildirdi.

Tansu Çiller, telefonla taziyelerini bildirdi. Ama bu hengamede Mesut Yılmaz pek görünmedi. Ne parti genel merkezine geldi ne de telefonla bu konuda görüş bildirdi.

Bu ayrıntıyı neden anlattık?

Taraf Gazetesi bugün sürmanşetten "ŞERİAT GELİYOR YETİŞ YA AVRUPA" diye bir haber yayınladı.

Habere göre Mesut Yılmaz, Refahyol'ın yıkılması için elinden geleni yapmış ve iktidarı Avrupa'ya şikayet etmiş. Türkiye'de kadınların zorla kapatılmak istendiğini, tankların yürüdüğünden bahsetmiş Hristiyan Demokratlara...

İşte Taraf Gazetesi'nin bugünkü sürmanşeti...

28 Şubat’ın ardından yıkılan Erbakan liderliğindeki Refahyol Hükümeti bir darbe de muhalefetten aldı. Dönemin ANAP lideri Mesut Yılmaz, “Kadınlar kapatılmak isteniyor, irtica inanılmaz noktalara tırmandı” diyerek Refahyol’u Avrupa Birliği’ne şikâyet etti. Taraf’ın ulaştığı “çok gizli” tutanaklara göre 28 Şubat darbesinin ardından ilk kez toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında “Milli Güvenlik Kurulu kararları mutlaka uygulanmalıdır” diyen Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Tansu Çiller, iki konuda daha bilgi vermek istediğini söylüyor.

İrtica inanılmaz noktalarda sokaklardan tanklar geçiyor

Çiller, bunlardan birinin Kazakistan Başbakanı’nın Türkiye ziyareti, diğerinin ise Avrupa Hıristiyan Demokrat Partisi toplantısıyla ilgili olduğunu anlatıyor. Gizli tutanaklara göre Tansu Çiller, darbe yemiş Bakanlar Kurulu’na şu bilgileri veriyor: “Avrupa’da AB Hıristiyan Demokrat Partisi bünyesinde bir toplantı yapılmış. Bu toplantıda ‘Türkiye Avrupa Birliği’ne giremez, çünkü medeniyet farklılığı var’ şeklinde bir görüş ileri sürülmüş... Sayın Mesut Yılmaz, Avrupa Demokratlar Birliği toplantısında Türkiye’nin bir dönüşüm içinde olduğunu ve çok farklı bir yöne doğru gittiği izlenimi veren bir konuşma yapmış. Türkiye’de gericiliğin inanılmaz boyutta olduğunu, kadınların kapatılmak istendiğini, irticai hareketlerin inanılmaz noktalara tırmandığını, tankların geçtiğini anlatmış. Ayrıca özel toplantılarda da bu ve benzeri konuları aktarmış. Bizim basımızın Avrupa bağlantıları kanalıyla konuyu yaygınlaştırmış.

Rejim değişme aşamasında

Özellikle Sayın Mesut Yılmaz konuşmasında Türkiye’deki rejimin değişme aşamasında ve askerlerin yönetime gelebilecek durumda olduğunu vurgulamış. Türkiye’de irticanın had safhaya çıktığını söylemiş ancak konuşmasının son birkaç cümlesinde ‘Türkiye Avrupa Birliği’ne girmelidir’ demiş. Türkiye’de ne demokrasi, ne rejim ve ne de medeniyetin kaldığını, hiçbir şeyin kalmadığını söyledikten sonra ‘Büyük tehlike ile karşı karşıyayız. Ama Birliğe Türkiye’yi alın, hükümetin bu yöndeki görüşünü destekliyoruz’ dediğini duyduk.”

Bu haber toplam 2722 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri