Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Prof. Dr. Nurullah Çetin Antakya'da Konferans Verdi

09.01.2012 21:04
Serinyol İlköğretim Okulu’nun Sosyal Faaliyetler kapsamında düzenlenen “İstiklal Marşını Anlamak” Konulu Konferans Antakya Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

Ankara Üniversitesinden Profesör Dr. Nurullah Çetin’in konuşmacı olarak davet edildiği konferansa Okul Müdürleri, yazar ve sanatçı camiasından önemli isimler, eğitimciler, gazeteciler,Hatay HRT muhabiri, veliler, Antakya ve Serinyol Beldesinden gelen öğrenciler katıldı.

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılış Konuşmasını yapan Serinyol İlköğretim Müdürü Mustafa Ertan Bozkır, böyle önemli bir konuda birlik ve bütünlük içinde olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi. İstiklal Marşını okuyan Serinyol İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencileri Sıla Bağdatlıoğlu, Umut Kırmızıay ve Feraye Akso seyircilerden büyük alkış aldı.

Milli Mücadele Yıllarını ve Mehmet Akif Ersoy’u anlatan film büyük bir beğeniyle izlendi.

İki saate yakın süren konferans Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Profesörü Nurullah Çetin’in İstiklal Marşını Anlamak Konulu sunumundan sonra Serinyol İköğretim Okulu Müdürü Mustafa Ertan Bozkır’ın Plaket takdimi ile sona erdi.

Programın organizatörü Eğitimci Yazar Fatma Çetin Kabadayı “Bu organizasyonda desteklerini esirgemeyen başta Antakya Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş olmak üzere, Değerli okul Müdürüm Mustafa Ertan Bozkır ve Gazeteci Yazar Erhan Palabıyık’a, bu güzel programı bize en güzel şekilde sunan Değerli Öğretmen Arkadaşımız Sayın Kadriye Umaroğlu’na, emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, katılımcı dostlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Programa Vecih Aracı, Besim Çiçek, Mehmet Atilay, Duran Yaşar, Necla Karataş, Sevil Mısırlıoğlu, Mustafa Atım, Emel Yocu Solmaz, Kaya Sönmez gibi değerli isimlerin de katılımı gözlerden kaçmadı.

Konferans sonunda kitaplarını imzalayan Prof. Dr. Nurullah Çetin gösterilen ilgiden dolayı katılımcılara teşekkürlerini dile getirdi.

Fotograf; Sevil Mısırlıoğlu

 

Bu haber toplam 6336 defa okunmuştur
Tebrik ve teşekkür
Kadriye Umaroğlu
Değerli Fatma Hanım, Girişimleriniz sayesinde Prof.Dr. Sayın Nurullah Çetin Hocamızdan Mehmet Akif'in bilmediğimiz bir çok yönünü öğrenme fırsatı bulduk.Aslında bu tür kültürel faaliyetlerin herkesçe izlenmesi,milli ve manevi değerlerimizin daha iyi idrak edilmesi açısından önemlidir.Ki bu günlerde buna çok ihtiyacımız var. Böylesine anlamlı bir etkinlikte görev almak benim için onur olmuştur. Sizi kutlar,teşekkür eder,başarılarınızın devamını dilerim...
10 Ocak 2012 Salı 20:50
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Teşekkürler
Fatma Çetin Kabadayı
Değerli Mustafa Hocam, ben de programa ilginizden ve emeğinizden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Sayın Nurullah ÇETİN bizleri kırmayıp gelerek, bilgi birikimlerini paylaşarak bizleri sevindirdi. İnşallah başka etkinliklerde de birlikte paylaşımlarınız olur. Bu şekilde kültürel gelişimimiz için güzel bir etkinliğe imza attık. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
10 Ocak 2012 Salı 14:38
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Tebrik
Mustafa ATIM
Kımetli Fatma hocam, Bu güzel insanın konferansını tertiplemeniz vede ANTAKYA'mıza teşrifleri bizleri şüpesiz onurlandırmıştır..Sn prof dr. Nurullah Çetin hocamızın bizleri M.Akif Ersoy hakkında bilmediğimiz çook şeyleri burada bilgilenme imkanı bulmuş olduk..Emeği geçen başta siz değerli fatma hocam olmak üzre tüm arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum....
10 Ocak 2012 Salı 10:47
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri