Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seval Türkeş'ten şok açıklama

12.11.2012 14:02
Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’ten günümüz MHP'si, ülkücüler ve Türkeş ailesine yönelik dikkat çeken açıklamalar...
Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, Ahmet Kutalmış Türkeş'i, 'Ülkücüler tasfiye edildiği için Başbakan Erdoğan'ın çağırdığı' bilgisini paylaştı.

MHP'nin 10. Olağan Kongresi'ne katılmayan Seval Türkeş, kongreye davet edilmediği için gelmediğini ifade etti.

Seval Türkeş, MHP'nin efsane liderinin vefatından 15 sene sonra ilk kez konuştu. Güneş'ten Talat Atilla, Seval Türkeş'le yaptığı telefon konuşmasını, dün, köşesine taşıdı. Atilla, Seval Türkeş'e MHP'nin 10. Olağan Kongresi'nde bulunmama nedenini sorduğunu ve "Davet edilmediğim için gelmedim." cevabını aldığını belirtti.

Atilla'ya göre, Seval Türkeş, "Niye davet edilmediniz?" sorusunu ise şöyle yanıtladı: "Toplum önünde utandıracak bir davranışım mı olmuş da davet edilmemişim? Ben MHP'nin kiracısı değil, ev sahibiyim. MHP yönetimine soracağınız soruyu bana soruyorsunuz. Ne bayramda, ne kongrede, bırakın daveti, hatırımız dahi sorulmadı. Bu, Türk-İslam töresine terstir. Başbuğ'un mirasının üzerine oturanlar, Başbuğ'un hanesine ne vefa, ne saygı göstermemişlerdir."

"BİZİ TASFİYE ETMEK İSTEYENLER VAR"

"Türkeş'in 20 yıllık eşi olmanın ötesinde, Başbuğ'un dava arkadaşıyım. Fizik-Matematik mezunu 23 yaşında gencecik bir bayan olarak Rahmetli Türkeş'le evlendim. 2 çocuğa baktım. Başbuğ hapisteyken her gün çamaşırını yıkayan, yemeğini götüren benim. Ömrümce bu davanın teknesini yoğuran benim. Herkes bilir. Başbuğu benim için, “O'na saygısızlık edenin ağzını yırtarım” derdi. bana hapishaneden yazdığı bir çuval mektup var. Şahinlerin dansı kitabında bana yazdığı mektupta, “Sen imanlı, ihlaslı, akıllı ülkücü bayan Türkeş'sin “ diyen rahmetli Başbuğ'dur." açıklamalarında bulunan Seval Türkeş, çarpıcı bir iddiayı da dile getirdi.

Talat Atilla'nın "Sizi tasfiye etmek isteyenler mi var?" sorusuna verdiği cevapta Türkeş, "Evet, aynen öyle." dedi. Türkeş, "MHP'nin lideri mi sizi tasfiye etmek istiyor? MHP demek lider demek. Yani, “Lidere biat şerefimizdir” geleneğinden gelen bir yapı, lidersiz hareket edebilir mi?" sorusunu ise cevapsız bıraktı.

"KUTALMIŞ TÜRKEŞ'İ ÜLKÜCÜLER TASFİYE EDİLDİĞİ İÇİN ERDOĞAN ÇAĞIRDI"

"Beni tasfiye etmek isteyen erkek egemen yapı şunu unutmasın; kökünden kopan ağacı, ya el, ya sel alır." diyen Seval Türkeş'in, dikkat çeken bir diğer açıklaması ise oğul Türkeş'le ilgili oldu. Seval Türkeş, "Ahmet'i (Kutalmış Türkeş) Ülkücüler tasfiye edildiği için Başbakan Erdoğan çağırdı." dedi.

Seval Türkeş, "Başbakan ülkücülere sahip mi çıkıyor o zaman?" sorusunu da yanıtlamadı. 
Bu haber toplam 5124 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri