Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sevan Nişanyan: İslamiyet hurafedir

16.10.2012 11:32
Peygamberimize üzerine yazdığı 'saçma' yazıyla tartışma konusu olan Sevan Nişanyan yine çizmeyi aşan sözler sarfetti. Peygamberliği ilkel bir meslek olarak kabul eden Nişanyan, İslamiyet'e de açık saldırıda bulundu.

CNN Türk'te yayınlanan Aykırı Sorular'da Enver Aysever'in sorularını yanıtlayan Sevan Nişanyan, İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'e yönelik ağır sözlerini savundu.

İslamiyeti diğer tek tanrılı dinler gibi gerçeğe dayanmayan bir din olarak gören Nişanyan, İslamiyeti çağı geçmiş, gerçeğe tekabül etmeyen hurafeler üzerine kurulu bir inanç sistemi şeklinde tanımladı.

Hz. Muhammed ve inanç kavramı üzerine aykırı fikirlerini canlı yayında tekrar eden Nişanyan "Ben bu kişinin Tanrı'yla gerçekten temas kurduğuna, mesaj aldığına inanmıyorum. Hatta bu iddiayı saçma ve anlamsız buluyorum. Peygamberliğin tarihin çok ilkel bir döneminde ortaya çıkmış bir meslek olduğunu düşünüyorum." dedi.

Nişanyan, Aysever'in "Peygamber ve İslam üzerine sözleriniz kıyameti koparttı. Bu sözleri ilginç olmak için mi ettiniz yoksa İslamiyet'ten nefret ettiğiniz için mi ettiniz?" sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Her ikisi de değil. Öncelikle İslamiyetten nefret etmem sözkonunusu değil. Hayır öyle bir şey katiyen yok. Bu ve buna benzer sözleri kırk yıldır çeşitli ortamlarda sık sık söylemişimdir, yazılarımda yazmışımdır. Yani bu kez de farklı bir şey söylemedim. Oradaki film 3 bin dolarlık bir bütçeyle yapılmış gülünç saçma üzerinde durmaya değilmez, ilkel bir film. İsa'nın hayatı hakkında bundan çok daha hakaretamiz filmler bilirim. Çok daha sert ve alaya alan filmler vardır... "

Nişanyan'dan Hazreti Peygamber'e ağır hakaret

Taraf gazetesi eski yazar Sevan Nişanyan'ın bloğunda yayınladığı Hazreti Muhammed'le ilgili yazısı tepki çekti. Nişanyan, Peygamberimiz hakkında ağıza alınmayacak ifadeler kullandı.

Milli Gazete'den 1'inci sayfada 'hayvan' imalı hata!

Milli Gazete, Hazreti Peygamber hakkında ağıza alınmayacak ifadeler sarfeden Taraf gazetesi eski yazarı Sevan Nişanyan'ın haberine hayvan fotoğrafı girerek ince bir gönderme yaptı.

Sevan Nişanyan'a Ermeni yazardan sert tepki

Ermeni yazar Etyen Mahçupyan, blogunda, Peygamber Efendimiz'e ağır hakaretler eden filmi ifade özgürlüğü olarak değerlendiren Sevan Nişanyan'a büyük tepki gösterdi.

Sevan Nişanyan'a tepki çığ gibi büyüyor

Taraf gazetesi eski yazarlarından Sevan Nişanyan'ın peygamberimize hakaret içeren yazısına tepki gelmeye devam ediyor. Hukukçular, Nişanyan'ın ifadelerinin suç teşkil edip etmedikleriyle ilgili değerlendirme yaptı.

Görmez: Bu film nevrotik hezeyandır!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Hz Muhammed'e hakaret içeren film ve yazar Sevan Nişanyan'ın sözleri ile ilgili görüş bildirdi. Görmez: "Bu, sadece bir düşünce değil, bir fikir değil, hatta bir nefret de değil; bir nevrotik hezeyandır" dedi.

Bozdağ'dan Nişanyan'a 'Ebu Cehil' benzetmesi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan Sevan Nişanyan'a ilginç benzetme: ''Geçmişte Ebu Cehiller, Ebu Lehepler Peygamberimize karşı çemkirmişti. Bu çağın Ebu Cehil ve Ebu Lehepleri de çemkiriyor."

Gazeteci Nişanyan'a suç duyurusu

Kozan ilçesinde 2 kişi, gazeteci-yazar Sevan Nişanyan'ın yazdığı bir yazıda kullandığı ifadelerle, isim vermeden Hz. Muhammed'e hakaret edildiği iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. 

Bu haber toplam 8716 defa okunmuştur
Sevan Nişanyan islam hurafedir demismismis
mvkahyaoglu
Hic oyle sey olur mu keselim kafasini yakalim evini anlasin islamin sevgi yolu oldugunu
23 Ekim 2012 Salı 20:06
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri