Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sevgililer günü uyarısı

13 Şubat 2009 / 11:28
Sevgililer Günü'nü yalnız geçiren kalplere bugüne fazla anlam yüklememelerini söyleyen Medical Park Bursa Hastanesi Klinik Psikoloğu Elif Kutlu
Bireyin sevgilisi olsun ya da olmasın bir tür global tüketim gününün gereği olan kutlamaların suni, her yerde görülen kırmızı kalplerin ise son derece sıradan olacağını kaydeden Merzeci, "Sevgiliniz yoksa ve Sevgililer Günü'ne bir hayli anlam yüklediyseniz o gün sokaklar, alışveriş merkezleri ve restoranlar sizin için kabusa dönüşebilir. Unutmamak gerekir ki, verdiğimiz anlamlarla nasıl özel kılıyorsak günleri, hediyeleri ve anları yine verebileceğimiz anlamlarla bugünün olumsuzluğunu giderebiliriz" diye konuştu.


Bireyin hayatı paylaşabildiği, yanında mutlu olduğu bir partnerinin olmasının son derece sağlıklı bir durum olduğunu, partneri olmayanların ise umutsuzluğa kapılmamalarını söyleyen Elif Kutlu Merzeci, yalnız bireylerin 14 Şubat'ta kederlenip, hayıflanarak, hayatı kendilerine zehir etmekle ellerine bir şey geçmeyeceğini kaydetti. Merzeci, aksine bu tür davranışların kendilerine olan güvenlerini kaybedip uygun partner bulmaya dönük umutlarının da kırılmasına yol açacağını belirtti.


Bir yandan hayatı paylaşacak bir sevgiliye ihtiyaç duyulup diğer yandan ise bir türlü bulunamadığından yakınılıyorsa aranılan kriterlerin ne kadar gerçekçi olduğunun bir kez daha gözden geçirilmesi gerektiğine dikkat çeken Merzeci, "Ne kadar -meli ,-malı cümlelerimiz çoğalırsa o kadar işimiz zorlaşmaktadır. Kendi doğrularımızın mutlak doğrular olmadığını, her bireyin aynı olayı, durumu, ilişkiyi farklı bir bakış açısıyla değerlendirebileceğini unutmayın ve umutsuzluğa düşmeyerek 14 Şubat'ı yeni bir başlangıç olarak kabul edin" tavsiyelerinde bulundu.

Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri