Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sevigen Atmaca davalık

05 Şubat 2009 / 16:39
Sevigen hakkında ağır ithamlarda bulunan Emin Atmaca'nın iddialarına cevap verdi
CHP'li Sevigen, türbanlı ve çarşaflı akrabalarıyla önce törenle CHP'ye katılan sonra da yine törenle Sevigen hakkında ağır ihthamlarda bulunarak partiden ayrılan Emin Atmaca'nın iddialarına cevap verdi. Sevigen, "Bunu söyleyen aşağılık ve namussuzdur, kendisini mahkemeye verdim" dedi.

Habertürk'te yayına katılan CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylıklarıyla ilgili hakkında çıkan iddialara yanıt verdi. İşte Sevigen ile yapılan röportaj...

Etik olmayan taleplerde bulunduğunuz ve durumu bu noktaya sizin getirdiğiniz söyleniyor. Bu konuda söyleyeceğiniz nedir?

Mehmet Sevigen: Etik olmayan istekler nelerdir bilmiyorum. Emin Atmaca partinin içindeydi. Eyüp'ten sonra bu çarşaf açılımının esas olduğu yer Sultangazi'ydi. Ercan Karabayır, Erzurum'la bir arkadaş, orada aday olmaya devam ediyor. Emin Atmaca aday adaylarından bir tanesiydi. Tercih ondan yana koyulmadı. Koyulmayacağını da kendisine uzun süre söyledik. 20 tane dernek başkanının yanında kendisinin aday olmasının zor olduğunu, aday olamayacağını ifade ettim. Etik olmayan davranışlarda bulundu, beni derneklere yönlendirdi diyor ama hangi dernekler diye sorulduğunda birşey söyleyemiyor. Hangi derneklere yönlendirmişim kendisini? Bu konu iftiradır.

Kabul edemeyeceğim şahsi taleplerde bulundu ifadesini kullanıyor. Bundan neyi kastediyor olabilir?

M.S: Neyi acaba? Ben para mı istedim, derneklere yardım mı istedim? Bir açıklasa da bilelim. Bunlar kuru iftiradır. Ben 16 yıldır toplumun önündeyim. Beni herkes biliyor, tanıyor. Mahkemeye de verdim.

'MEHMET SALİH USTA'NIN BİR ÇAYINI BİLE İÇMEMİŞİMDİR'

Pendik'te Mehmet Salih Usta'ya aday olma sözünü verdiğiniz ama daha sonra İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği devreye giriyor ve yönetim kurulu üyesi Bilal Gündoğdu'nun aday olmasını talep ettiğiniz öne sürülüyor. Bu iddia ile ilgili ne söyleceksiniz?

M.S: Pendik Belediye Başkan adayı arkadaşımız uzun süre ilçede çalışan, başkanlığımızı yapmış bir arkadaşımız. Biz derneklere gittik, odalara gittik. Odalar böyle bir arkadaşı olabilir diye önermişlerdir. Baktık, inceledik. Bu arkadaşımız çok talep görmedi. Esnafla bir problemimiz yok. Benimle ilgisi olmayan birşeyi, İstanbul'da göz önünde olursanız herkes size saldırır. Beylikdüzü'nde benim adayım başka bir arkadaşımızda, onun için çaba sarf ettim.

Mehmet Salih Usta'dan para aldığınız halde adaylığını onaylamadığınız doğru mu?

M.S: Olur mu öyle şey. Mehmet Salih Usta benim arkadaşımdır. Bir tek çayını içmemişimdir. Bu kadar aşağılık birşey olur mu? Bunu söyleyen adam aşağılık ve namussuzdur. Ben milletvekilliğinden istifa ederim. Bir gün durmam. Mehmet Salih açsın söylesin. Mehmet Bey geldi çayımızı içti desinler, ben milletvekilliğinden istifa ederim.

BAKIRKÖY'LE İLGİLİ DE SUÇLAMA VAR

Bahçeşehir Belediye Başkanı Kemal Aydın'a Ateş Ünal Erzen ile işimiz bitti, Bakırköy adayımız sen olacaksın dediğiniz ama CHP'nin Erzen ile yola devam kararı aldığı belirtiliyor. O konuyla ilgili de yine sizi suçluyorlar. Bakırköy ile ilgili ne söyleyeceksiniz?

M.S: Belediye başkanlarımızın olduğu yerlerde belediye başkanlarımızla devam kararı aldık. Kemal benim çok iyi arkadaşım. Bakırköy'den aday olmak istemiş. Bakırköy Belediye Başkanı değişirse Kemal'in aday olmasının sözkonusu olacağını söyledim. Benim İstanbul'da söylediğim o kadar aday seçilmedi ki. Mesela Beyoğlu'nda benim istediğim aday seçilmedi. Keşke gücüm olsaydı da seçtirseydim. Onla daha çok oy alırdı, onla kazanırdı diye bakıyorum. Merkez Yürütme Kurulu 20 kişi. Sadece benimle ilgili birşey değil ki

Kaynak:
Bu haber toplam 1244 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri