Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sevilay Yükselir'den bilinmeyen Gülen CD'si iddiası

05.05.2014 11:36
Sabah yazarı Sevilay Yükselir, HSYK'da görevli bir hâkimin yakmaya çalıştığını iddia ettiği CD'leri ele geçirdiğini öne sürdü

Ankara'nın bir köyünde HSYK'da görev yapan bir hâkimin elindeki çok önemli dokümanların ekmek fırınında yakılacağı ihbarını aldığını söyleyen Yükselir, yakılmadan ulaştıkları CD'leri programında yayınlayacağını duyurdu.

"GÜLEN'İN BİLİNMEYEN CD'LERİ"

Sabah gazetesinde "Paralel'e teknik nakavt"başlığıyla verilen haberde ele geçirildiği söylenen CD'lerin içeriği anlatılıyor.

Bulunan hard diskin yakılmadan önce tahrif edildiği ve birçok CD'nin kırıldığı öne sürülen haberde, Fethullah Gülen'in daha önce hiç yayımlanmamış sesli görüntüleri olduğu belirtiliyor.

TEKNİK NAKAVT FETVASI

Bu dinlemelerin, Gülen'in örgüt mensupları ile yaptığı sohbette kendilerine, "Kuvvet dengesinin olmadığı yerde teknik esastır, sen karşı tarafı teknik nakavt edeceksin, hep sen haklı görüneceksin, âlem sana haklı diyecek, hukuki müesseseler sana haklı diyecek, efkaramı amme sana haklı diyecek nesi vardı bu insanların diyecek" şeklindeki fetvasına dayanılarak yapıldığı iddia ediliyor.

FATİH SULTAN MEHMED HAKKINDA YORUM

Video kayıtlarında Gülen'in, Fatih Sultan Mehmed hakkındaki yorumunun İslam dünyası ve milliyetçi camiada büyük tartışmaları da beraberinde getireceği öne sürülüyor. Öte yandan Hollanda'da cemaat mensubu olduğu tahmin edilen Necdet Hoca adlı kişiyle ilgili sert uyarılarda bulunan Gülen'in sinirleri bozulunca enteresan bir üslup kullandığı belirtiliyor.

Bu haber toplam 2272 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri