Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şevket Çavdar hayatını yitirdi

27.02.2012 22:29
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çift kol ve bacak nakli yapılan Şevket Çavdar hayatını kaybetti. Hastaneden yapılan açıklama şöyle..

Hacettepe Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “24.02.2012 tarihinde, sabah saatlerinde kol ve bacak nakli yapılan hastamızda gelişen metabolik dengesizlik maalesef hastamızın yaşamını ciddi düzeyde etkileyecek duruma gelmiş, alınan tüm önlemler ve uygulanan yoğun tedavi yaklaşımlarına rağmen hastamız 27.02.2012 tarihinde saat 19:20’de kaybedilmiştir.” denildi.

Açıklamada, “Yaklaşık 90 saate varan süreyle 200’e yakın doktor ve sağlık personelinin insanüstü bir çaba göstermesine karşın hastamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü duymaktayız. Bu süreçte, hastamıza dokularını bağışlayan verici ailesine minnettarlığımızı bildirirken kan bağışlarıyla destek veren halkımıza ve bu zorlu süreçte yanımızda olan Sağlık Bakanlığına müteşekkiriz. Hastamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.“ ifadelerine yer verildi.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, ameliyatın gerçekleştiği gün yaptığı açıklamada, çift kol ve bacak naklinin dünyada ilk kez yapıldığı bilgisini vermişti.

Öte yandan açıklamada yüz nakli gerçekleştirilen Cengiz Gül’ün, sorunsuz olarak izlenmeye devam edildiği kaydedildi.

Bu haber toplam 2670 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri