Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şeyh Ahmed Yasin’in Şahadeti Ümmeti İhya Etti

23.03.2009 18:12
Binlere, “dayatmalara hayır” diye haykırmasını öğreten Şehit İmam Ahmed Yasin.
Filistin Enformasyon Merkezi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Şeyh Ahmed Yasin’in kanıyla çizdiği yolu takip etmeye devam edeceğini belirterek, Filistin halkının gasp edilmiş bütün haklarını geri alma, bu toprakları Siyonistlerin kirinden temizleme, başkenti Kudüs olacak bağımsız Filistin devletini kurma talebiyle, direniş tercihinden vazgeçmeyeceğini ifade etti.

Hamas, Şeyh Ahmed Yasin’in şehit edilişinin yıldönümünde (22 Mart Pazar) bir basın açıklaması yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Mücahid Önder Şeyh Ahmet Yasin’in şahadeti bütün ümmeti ihya etti. Onun şahadeti, ümmeti harekete geçiren bir kıvılcım oldu. Tarih tekerleğini öne doğru harekete geçirdi. Binlerce dilin ‘dayatmalara, zulme ve baskılara hayır’ diye haykırmasını sağladı. İşte Yasin’in çocukları şimdi ülkeyi koruyor, temiz topraklarına bekçilik ediyor, onun için her şeyini feda ediyor. Yaşadıkları topraklardaki kum taneciklerinden birine dokunulduğunda ellerindeki silahların ve bedenlerindeki ruhun ‘Direniş burada, sakın dokunmayın’ diye haykırdıkları görülüyor. Burada başı dik Gazze var. Furkan savaşında barbar Siyonist güce karşı direnen ve zafer kazanan Gazze.”

Hamas yayınladığı basın açıklamasında ayrıca Siyonist işgal devletini de, Kudüs şehrini Yahudileştirme, asli unsuru durumundaki Filistin halkını tehcir etme ve buradaki İslamî izleri silme politikaları konusunda uyardı.

Açıklamada esirler konusuna da değinilerek, esirler konusunun kendileri için öncelikli mesele olduğu, onların salıverilmesi için bedeli ne olursa olsun, yapılması gerekeni yapacakları ifade edildi.

Bu haber toplam 990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri