Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seyyar satıcılıktan çiğköfte fabrikatörlüğüne

02.06.2012 03:42
Oses çiğköftenin sahibi Osman Yaşar, 10 yıl önce eliyle yoğurup seyyar arabada sattığı çiğköftenin şimdi fabrikasını kurdu. Modern tesislerin açılışı da görkemli oldu.
Çiğköfteden Nemrut Heykellerine büyük ilgi…
Türkiye’nin ilk çiğköfte fabrikası açıldı.
AB Standartlarında ilk çiğköfte fabrikası hizmete açıldı
Kaldırımlardan Fabrikaya…
Seyyar satıcıydı çiğköfte fabrikatörü oldu
3 ayaklı seyyar arabadan çiğköfte fabrikasına…
Türkiye’nin ilk çiğköfte fabrikasını açan Osman Yaşar,
“En büyük rakibim Mc Donalds”
Yıllarca seyyar satıcılık ile hayatını sürdüren Adıyamanlı Osman Yaşar, Türkiye’nin ilk çiğköfte fabrikasını hizmete açtı. Sultangazi ile Gaziosmanpaşa ilçelerinin kesiştiği lokasyonda yaptırdığı fabrikanın açılışına ünlü Türkücü Mustafa Topaloğlu, manken Ece Gürsel’in yanı sıra, birçok belediye başkanı ve 700’ü aşkın davetli katıldı.
AB Standartlarında çiğköfte fabrikası
Hızla büyüyen çiğköfte sektörü üretim merkezlerinden fabrikalara taşındı. On yıl önce üç ayaklı seyyar arabasıyla geçimini sağlayan Adıyaman Sincikli Osman Yaşar, bugün Türkiye’nin ilk çiğköfte fabrikasını hizmete açtı. Eski Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı, İstanbul Milletvekili Recep Koral, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç başta olmak üzere ünlü türkücü Mustafa Topaloğlu ile manken Ece Gürsel’in katıldığı açılışta konuşan OSES’in kurucusu Osman Yaşar, en büyük rakibinin Mc Donalds olduğunu belirterek, “ Biz bu lezzeti tüm Türkiye’ye sevdirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün ülke genelinde 335 şubemiz ve yüzlerce personelimizle hizmet veriyoruz. AB standartlarında, 3 katlı, modern, Türkiye’nin ilk çiğköfte fabrikasını hizmete açarak en büyük rakibimiz Mc Donalds’tır” dedi.
Topaloğlu hamsiyle çiğköfteyi kardeş ilan etti
Survivor yarışmasından elenerek ülkeye dönen ünlü Türkücü Mustafa Topaloğlu, bir Karadenizli olarak yarışmada en çok kebap ve çiğköfteyi özlediğini belirterek, hamsi ile çiğköfteyi kardeş ilan etti ve Acun Ilıcalı aracılı
Açılışta yaptığı doğaçlama şiirleri ve esprileriyle katılımcıları gülmekten kırıp geçiren Topaloğlu, yarışmanın çok zor şartlarda yapıldığını söyleyerek, “Acun Ilıcalı aracılığıyla yarışmacılara çiğköfte göndereceğim. Orada her türlü hayvan içinde aç-susuz yaşıyorsun. Yarışmada iki sakatlık geçirdim, ölebilirdim. Bunların önemli kısmı ekrana yansımıyor. Doğuş az kalsın gözlerinden oluyordu” dedi.
Çiğköfteden Nemrut heykellerine büyük ilgi
Osman Yaşar, çiğköftenin Kommagene Medeniyetinden gelen bir yemek olduğunu ve Adıyaman’a ait önemli turizm bölgesini tekrar gündeme getirmek amacıyla, tamamen çiğköfteden yaptığı dev Nemrut Dağı ve heykelleri vatandaşlardan büyük ilgi gördü. 
Bu haber toplam 9890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri