Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SGK'dan Soma'daki mağdur ailelerle ilgili açıklama!

14.05.2014 12:33
SGK Başkan Yardımcısı Kuruca yaptığı açıklamada "Bu bir iş kazası olayıdır. Hayatını kaybedenlerin eş ve çocuklarına ölüm geliri olarak bin liraya yakın aylık bağlanacak"dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, Soma'daki kömür madeninde çıkan yangında hayatını kaybeden madencilerin eş ve çocuklarına ölüm geliri olarak bin liraya yakın aylık bağlanacağını bildirdi.

Kuruca, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla bir otelde düzenlenen "Çocuk ve Sosyal Güvenlik" konulu panelin öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan'ın Soma'ya hareket ettiğini belirten Kuruca, "Bu iş kazası olayıdır. Hayatını kaybedenlerin eş ve çocuklarına ölüm geliri olarak bin liraya yakın aylık bağlanacak" diye konuştu.

Madende 18 yaşından küçük bir işçinin de ölü olarak çıkartıldığı yönündeki iddiaların sorulması üzerine Kuruca, İş Kanuna göre 18 yaşın altındaki erkeklerin ve her yaştaki kadınların yer altı ve su altı işlerinde çalıştırılmasının yasak olduğuna dikkati çekerek, bu iddiayla ilgili soruşturma başlatılacağını bildirdi.

Bu haber toplam 2604 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri