Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'2. Eş Zengin Erkeğin Hakkı' Demişti!

25.05.2011 01:41
Çok eşlilik yasallaşsın diyen aile danışmanı Sibel Üresin, TV8'de programa katıldı.
Fatih, Ümraniye, Bahçelievler ve Eyüp'ün de aralarında bulunduğu birçok belediyenin muhafazakâr aile danışmanı Sibel Üresin açıklamaları ile herkesi şok etti.  Üresin, Türkiye'de çok eşliliğin fiilen yaşandığını söyleyerek, çok eşli yaşamın 'yasal hale getirilmesini' önerdi.

Bugün TV8 ekranlarında yayınlanan Gün Ortası programına telefonla katılan ve Bilge Yurdagülen'in sorularını yanıtlayan Üresin canlı yayında görüşlerini aktardı.

Telefon bağlantısı ardından Üresin'e "Herkes her istediğini düşünebilir. Düşünce özgürlüğü var. Ama tam olarak ne söylemek istediğinizi anlamak istedik?" diyen Bilge Yurtdagülen, Aile Danışmanı olan Sibel Üresin'in düşüncelerini aktarması için çarpıcı sorular sordu.

Üresin'e "bu gerçeklere hangi bilimsel verilere dayanarak vardınız" diye soran Yurdagülen, çok eşliliği savunan ve yasallaşmasını isteyen Üresin, ''bu düşüncelerini 2 yıldır HABERNAME. COM adlı internet sitesinde yazarak belirtiyorum'' dedi. sözlerini tamamlamasının ardından şunları söyledi:

"Yayına katıldığınız için teşekkür ederiz. Çok soru var ama yayında daha da gerilimi artırmaya gerek yok. Zira biliyorum ki siz de evlisiniz ve sizin başınıza gelse böyle bir şey ne hissedersiniz çok merak ediyorum. Bir akıl tutulması yaşadık biz bu sözleri duyduğumuzda."

Yurdagülen ardından şöyle tamamladı haberini:

"Bir de not iletmek istiyorum. Eyüp Belediyesinden de bir açıklama geldi. Sibel Üresin'in hiç bir zaman Belediyede danışman olarak çalışmadığını bildirdiler."

 

  

 

Bu haber toplam 8622 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

üresin
büşra yılmaz
sibel yalnızca üresin konuşmasın....
25 Mayıs 2011 Çarşamba 14:42
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Gerçeğği görmek istemiyorsunuz
Süleyman DOĞAN
Farkeden bir şey yokki!! Ha çok eşlilik yasal olmuş ya olmamış.Zenginlerin çoğu zaten tek eşli değil kadın erkek genç yaşlı çoğu.Bu kadın burda bir toplumsal yaraya parmak basmış ama onu gören yok kadınlar kadınlığından utanıyormuş bu yazar yüzünden. Zina yasal olmuş sesiniz çıkmıyor, kocan zaten yasal olarak zina yapıyor rahat rahat ha nikah kıymış ha tek gecelik olmuş sonuçta seni aldatmıyormu.AT GÖZLÜKLERİNİ ÇIKARIN , ÇOK EŞLİLİK YASAL OLSA NE OLACAK ANCA EŞİNİ SEVEN KENDİNİ ONA AİT HİSSEDEN KİŞİLER BELLİ OLUR.
25 Mayıs 2011 Çarşamba 12:51
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
Madalyonun iki yüzü
Selahattin Turgut
ben Tv8 deki programı izlemedim ancak haberden okduğuma göre spiker Sibel hanımı konuşturmamış bile. Sibel hanımın çok eşlilik konusunda kendine göre yorumları var. bu yorumlarda gene kendine göre haklılık payı da olabilir. ve bu durumun sanıldığının aksine bir çok erkeğin hoşuna gideceğini sanmıyorum. ancak bana göre Sibel hanımın atladığı bir konu da madalyonun iki yüzünün oluşu. eğer günümüz şartlarnda eşitlikten bahsediyorsak çok eşlilik hakkının sadece erkeğe ait olmadığını da görmek gerekir. bu da birden fazla erkek eş anlamına gelir ki bunu ne bir erkek ne de kadın kabullenir. bu durumda evliliğin de bir anlamı kalmayacaktır. Sibel hanımın diğer yazılarına da bakıldığında, aslında bir çok doğru noktaya değindiğini görebiliyorum. ama madalyonun iki yüzü gerçeği asla unutulmamalı.
25 Mayıs 2011 Çarşamba 11:50
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
Çok evlilik
Turhan Demir
Birden fazla evlilik erkeğin doğasında var bunu değiştiremezsiniz. İkinci evliliği düşünmeyen kaç erkek vardır acaba ? bunun dinle alakası yok. Erkeğin fıtratında var kardeşim fıtrata karşı gelmeyin.
25 Mayıs 2011 Çarşamba 09:54
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
KADIN BU KADAR MI ACİZ
sonnur ünal
SİBEL ÜRESİN SİZİNLE AYNI CİNSİYETİ PAYLAŞMAKTAN UTANIYORUM.KENDİNİZ BİRTAKIM MADDİ MENFAATLERİN PEŞİNDE OLABİLİR,BİRYERLERE GELMEK UĞRUNA KADINLARI BASAMAK OLARAK KULLANMAYIN.CUMHURİYET KADINI KENDİ AYAKLARININ ÜZERİNDE DURABİLİR VE HİÇ BİR ZAMAN BİR ERKEĞİN GEYŞASI DEĞİLDİR.ALLAH SİZİN GİBİ DİNİ ÇARPITAN,ÖRÜMCEK KAFALILARDAN BU ÜLKEYİ KORUSUN AYRICA ŞUNU SÖYLEYİM BÖYLE ÇARPIK İLİŞKİLER TÜRKİYENİN KAYMAĞINI ADALETSİZCE TÜKETEN KUL HAKKI YİYEN %5 GİBİ AZINLIK TOPLUMLARINDA YAŞANIYOR.BUNU GENELLEME YAPMAYIN SİZ RAZI İSESİNİZ EŞİNİZ İSTERSE 100 KİŞİLİK HANEDAN KURABİLİ
25 Mayıs 2011 Çarşamba 09:19
Beğendim (4)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri