Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sibirya'dan Kar Geliyor!

06.01.2013 02:20
Sibirya kökenli soğuk hava dalgası Türkiye'de etkili olmaya başladı. Yeni haftayla birlikte yurdun genelinde kar yağışları görülecek.

Türkiye, Karadeniz ve Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor.

Soğuk hava dalgası Trakya'dan giriş yaptı. Özellikle bu akşam saatlerinden itibaren Trakya, Çanakkale, Balıkesir, boyunca başlayacak kar yağışı, aralıklı olarak yaklaşık 4 gün devam edecek. Yarın poyraz da kuvvetli olduğundan hissedilen sıcaklık 0 ve altında olacak.

Karadeniz'de Kastamonu, Bolu Dağı, Karabük-Gümüşhane boyunca kar başlıyor. Pazar hafifleyecek yağışlar, Pazartesi bölgenin genelinde tipiyle beraber yoğun kara dönecek.

İç Anadolu'da da hızla soğumayla birlikte yağışlar kara dönecek. Kar daha çok Yozgat ve Sivas çevrelerini etkileyecek. Sıcaklıklar 1-2 dereceye iniyor.

Güneydoğu'ya sulu kar, Diyarbakır'a ise kar yağacak. Doğu Anadolu'ya yoğun kar yağışı Pazartesi bekleniyor.

İSTANBUL'DA KAR YARIN BAŞLIYOR

İstanbul, yarın akşam saatlerinden itibaren karlı havanın etkisi altına girecek. Kar yağışı, Pazartesi ve Salı günleri etkili olacak. En kuvvetli kar yağışı Pazartesi akşam saatlerinde görülecek.

SALI -1'E İNECEK

Hava sıcaklığı bugün 3-6, yarın 1-3, Pazartesi 0-3, Salı eksi 1-2 derece olacak.

BUZLANMA-DON UYARISI

Yetkililer, hava sıcaklığının eksi 1 derecenin altına düşmesi beklenen İstanbul için buzlanma ve don uyarısında bulundu.

EKİPLER ÖNLEM ALDI

İstanbul'da iki hafta önce aniden bastıran kar hayatı felç etmişti. Yetkililer bu kez erkenden önlem almış durumda. 

Bu haber toplam 7386 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri