Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sıcaklıklar 6 ile 8 derece azalacak

16.10.2011 12:34
Hava sıcaklığı yurdun batı kesimlerinde 6 ila 8 derece azalacak. Trakya'nın yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; Marmara, Batı Karadeniz ile Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren Trakya'nın yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara, Batı Karadeniz ile Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Marmara, Batı Karadeniz ile Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerdehava durumuşöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.(12)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(14)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.(17)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu.(28)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(23)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(15)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu.(15)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu.(26)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinde kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren Trakya'nın yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar öğle saatlerinden itibaren Kütahya çevrelerinde kuvvetli olacak. Rüzgar Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Hatay ve Osmaniye çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Konya'nın batı çevreleri) yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Hakkari) aralıklı yağmurlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.


 

Bu haber toplam 1710 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri