Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sıcaklıklar arttı akreplere dikkat!

03.07.2013 01:28
Çok sayıda vatandaş akrep sokması nedeniyle hastaneye kaldırıldı...

Kırıkkale'de 3 vatandaş akrep sokması sonucu hastanelik oldu.

İlk olay Kırıkkale Makine Kimya Endüstrisi Kurumu'nda (MKEK) meydana geldi. MKEK'da işçi olarak çalışan Şenol Öztaş (48), iş yaptığı sırada akrep tarafından sol bacağından sokuldu. Ne olduğunu anlamayan Öztaş, acı çektiği yere bakarken, bu sefer akrep sağ bacağından soktu. Akrebi gören Öztaş, hayvanı öldürdükten sonra, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne gitti. Burada tetanoz iğnesi vuruldu, serum takıldı ve kan tahlili yapıldı. Öztaş'ın sağlık durumunun iyi olduğu söylendi. 

İkinci olay Gürler Mahallesi'nde meydana geldi. Misafirliğe giden Emre Durusoy (18), burada akrep tarafından sokuldu. Ev sahibi tarafından Devlet Hastanesi'ne götürülen Durusoy'a tetanoz iğnesi ve serum takıldı. Durusoy'un da sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi. 

Son olay Kırıkkale'nin Irmak beldesinde meydana geldi. Metin Eryılmaz (53) adlı vatandaşı, evinde akrep soktu. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırılan Eryılmaz'a tetanoz iğnesi vuruldu. Kan tahlili alınan Eryılmaz'ın da sağlık durumunun iyi olduğu saptandı.

Bu haber toplam 1624 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri