Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazi asker: Okulu siper aldılar ateş edemedik

23.05.2012 09:55
Siirt'in Pervari ilçesinde 6 askerin şehit olduğu karakol baskınında yaralanan çavuş Yakup Acar, saldırı anını anlattı.

Siirt'in Pervari ilçesinde 6 askerin şehit olduğu PKK saldırısında yaralanan çavuş Yakup Acar baskın anını anlattı. Acar, saldırı sırasında PKK'lıların bir okulu siper aldıklarını söyledi.

OKULU SİPER ALDILAR

Acar, PKK'lıların saldırı anında içinde öğrencilerin olduğu bir okulu siper aldıklarını bu nedenle ateşe karşılık veremediklerini söyledi.

Saldırının 3 bölgeden geldiğini söyleyen Acar, baskın anında yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Okula ateş edemiyorduk. Onlar bize ateş ediyordu. Okulun yanındaki lojmandakilere zarar gelmemesi için ateş etmedik. Mevzi 3 kişilik olduğu için bazı arkadaşlarımızı dışarı çıkardım. Muhtemel bir roket saldırısına karşı zayiat vermeyelim istedik. O anda hava kararmak üzerindeydi. Onlar bizi görüyor ama biz onları göremiyorduk. Kurşunun nereden geldiğini göremedik. Onlar da okulu, evleri siper almışlar. Karakol, çukurda olduğu için onlar bizi rahat bir şekilde görüyordu."

SIRTINDAN YARALANDI

Çatışma sırasında arkadan gelen kurşunla sırtından yaralandığını belirten Acar, bu sırada baygınlık geçirdiğini kaydetti.

Uyandığında havanın karardığını ve çatışmanın daha yoğun hale geldiğini belirten Acar, izli mermilerin havada uçuştuğunu, roketlerin patladığını dile getirdi.

Kendisinin de helikopter ile hastaneye kaldırıldığını belirten Acar, Şırnak Askeri Hastanesi'ne nakledildiğini söyledi.

6 ŞEHİDİ 2 HAFTA SONRA ÖĞRENDİ

Kendisinin yoğun bakımda olduğunu kaydeden Acar, olaydan iki hafta sonra karakolda 6 şehit haberini aldığını kaydetti.

'O SESLERİ UNUTAMIYORUM'

GATA'da tedavisi devam eden Acar, ilk zamanlarda çatışma anıyla ilgili ses, gürültü ve görüntüleri aklından çıkaramadığını anlattı.

Ailesinin desteğiyle kendisini topladığını dile getiren Acar, "Şu an yürüyemiyor, tedavi görüyorum. Ankara'dan 2 aylık hava değişimine geldim. Temmuz ayında tekrar Gülhane Askeri Hastanesi'ne fizik tedaviye gideceğim" diye konuştu.

Bu haber toplam 5164 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri