Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay başkanları hakkında karar

17.11.2011 00:16
8 emekli general hakkında yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi...

Eski Genelkurmay Başkanları emekli Orgeneraller Işık Koşaner, İlker Başbuğ ve Yaşar Büyükanıt’ın da aralarında bulunduğu 8 emekli general hakkında yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Balyoz soruşturmasını da bakan savcı Hüseyin Ayar’ın yürüttüğü soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Kararda, “Soruşturmamıza konu ele geçirilen belgeler içinde bu şüpheliler ile ilgili atılı suçu işlediklerine dair kamu davası açmaya yeterli delil elde edilemedi.” denildi.

Adem Çevik isimli vatandaş İlker Başbuğ’un Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu’yu Meclise girmemesi için aradığı haberi ve eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in internete düşen ses kaydından sonra bu isimler hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Çevik, anayasayı ihlal, yasama organına karşı suç, hükümete karşı suç ve insanlığa karşı suçlardan eski Genelkurmay Başkanları Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, Yaşar Büyükanıt, İlker Başbuğ ve Işık Koşaner ile soruşturmada belirlenecek şüphelilerin cezalandırılmasını istemişti.

Bu haber toplam 1590 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri