Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şık'a 'Devrimci Karargah' talimatı

28.03.2011 09:25
Ahmet Şık'ın, kitap taslağı için Devrimci Karargâh lideri Serdar Kaya ile temasa geçmek istediği ortaya çıktı

Soner Yalçın'ın bilgisayarında ele geçen bir belgede Şık'ın imzası ile çıkarılmak istenen kitapta Devrimci Karargâh terör örgütünün de ele alınması isteniyor. 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nin örgütsel doküman olarak nitelendirdiği kitap taslağının son kısmında, Devrimci Karargâh'ın kamuoyuna anlatılması notu düşülmüş. Bunun için örgütü yönettiği iddia edilen yurtdışındaki Serdar Kaya ile e-mail yoluyla röportaj yapılması tavsiyesinde bulunulmuş.

Yasa dışı Devrimci Karargâh örgütünün lideri Serdar Kaya'nın babasının da TSK'danemekliolduğu ileri sürüldü. Emekli bir albayın oğlu olduğu öğrenilen Kaya,Boğaziçi Üniversitesimezunu. 1993-94 yıllarında yurtdışına çıktığı belirtilen Kaya'nın Almanya'nın Nürnberg kentinde yaşadığı öğrenildi. Devrimci Karargâh iddianamesinde bir numaralı sanık olan Ulaş Erdoğan, örgütün lideri Kaya'nın, babasıyla arkadaş olduğunu söylemişti. Erdoğan da Kaya'nın e-postasını bir arkadaşından alarak onunla e-posta aracılığı ile görüşmeye başlamıştı.

Oda TV operasyonu kapsamında Soner Yalçın'a ait bilgisayarın hard diski içerisinde, '000KITAP.doc' isimli 189 sayfadan ibaret Word dosyası bulunmuştu. Söz konusu dosyanın 'İMAMIN ORDUSU' genel başlığının altında, 'Devlet İslamcılara hep ihtiyaç duydu, Kızıl kuşağa karşı yeşil kuşak projesi, Nur cemaatinden gelen itiraf, 1971 darbesinin Mohaç'tan gelen sesi, Asker tüm yurdu imam hatiplerle ördü, Polis akademileri Fethullahçı örgütlenme merkezi..." bölümleri olduğu görüldü. Söz konusu 189 sayfalık belgenin son sayfalarında yer alan bir notta ise "En sonda da Hanefi Avcı'yı anlatıp, cezaevine gönderdiğimiz sorularımıza ayrıntılı yanıtlar isteyeceğiz." ifadeleri yer alıyor.

ZAMAN 

Bu haber toplam 5924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri