Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Şikeye ceza vermezseniz sorunu çözemeyiz"

13.12.2013 18:35
UEFA, şikeyle mücadele konusunda önemli kararlar aldı. Şikeyle savaşta tüm federasyonların ortak hareket etmesini isteyen UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, "Şikeye karşı bir ülkede başka diğer ülkede başka ceza verilmesi elimizi zayıflatıyor." dedi

Şikenin kökünü kazımak için çok sert önlemler alınmasını isteyen UEFA , üye 54 ülke federasyonunu ortak mücadeleye davet etti. UEFA'nın bu amaçla hazırladığı 11 maddelik plan gelecek mart ayında Kazakistan'ın Astana kentinde yapılacak UEFA kongresinde, üye ülke federasyonlarının onayına sunulacak.

INFANTINO: CEZA VERMEZSENİZ SORUNU ÇÖZEMEYİZ

İcra Kurulu toplantısı sonrası basının karşısına çıkan genel sekreter Gianni Infantino, tüm federasyonların şike yle mücadelede aynı sertlikte cezalar vermemesi halinde sorunu çözemeyecekleri uyarısında bulundu.

UEFA'nın bu yıl Türkiye'den 2, Ukrayna'dan da 1 takımı Avrupa Kupaları’nın dışında bıraktığını; Ermeni bir hakeme de ömür boyu men cezası verildiğini hatırlatan Infantino; "Yılda 32 bin maçı izliyoruz. Bunların arasında kuşku doğuranların oranı binde 7. Ancak tek bir maçta bile şike yapılması kabul edilemez. Şikeye karşı bir ülkede başka diğer ülkede başka ceza verilmesi elimizi zayıflatıyor. Sorunun kökünü kazımak için birlik olmamız gerekiyor" dedi.
 

Bu haber toplam 1578 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri