Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Balbay, Cemil Çiçek'e sarıldı

24.04.2012 14:00
Tutuklu iken CHP tarafından aday gösterilerek milletvekili seçilen Ergenekon sanığı Mustafa Balbay'ın umudunun Cemil Çiçek olduğunu söyledi.

Silivri cezaevinde tutuklu bulunan Ergenekon sanığı Mustafa Balbay, "Sayın Çiçek bu işi çözecek, buna inanıyorum' derken, Balbay'ın eşi Gülşah Balbay da “Meclis Başkanımıza güveniyoruz umutluyuz” açıklamasında bulundu.

Vatan'ın haberine göre Ergenekon davası kapsamında Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteci ve CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, 421 gün tek kaldığı koğuşunu 2 haftadır Odatv yöneticisi Barış Pehlivan'la paylaşıyor. 3 hafta önce eşini Mustafa Balbay'ı ziyaret eden Gülşah Balbay, Vatan'ın sorularını yanıtladı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in tutuklu vekillerle ilgili girişimlerinden umutlu olduklarını syleyen Gülşah Balbay, şöyle konuştu:

‘Her şeye rağmen umutlu'

“3 hafta önce eşimi ziyaret ettim. TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek'in girişimlerinden son derece umutlu ve mutluydu. Artık her şeyimizi, tüm umudumuzu Sayın Çiçek'in girişimlerine bağlamış durumdayız. Çünkü kendisi konuya çok olumlu ve güzel yaklaştı. Eşim, Barış Bey ile aynı odada kalmıyor ancak istedikleri zaman görüşebiliyorlar. Eşimin kaldığı hücrede bir koridor var. Bu koridorda 4 hücre var. Bu hücrelerin birinde eşim bir diğerinde Barış Bey kalıyor. Hücrelerden biri eşimin kitaplığı, diğeri ise yiyecek ihtiyacını karşıladığı; meyve ve sebzeleri koyduğu mutfak gibi bir yer. Aynı hücrede uyumuyorlar. Bir hücreye sadece bir yatak sığabiliyor. Üzülerek belirtiyorum ki tuvalet de eşimin kaldığı odada. Ama her şeye rağmen eşim umutlu ve dirayetli. En son kendisini gördüğümde ‘Buradan çıkacağım bak; göreceksin. Sayın Çiçek bu işi çözecek, buna inanıyorum' demişti. Gönül isterdi ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, yani Meclis'in açıldığı gün olan 23 Nisan'da eşim serbest kalmış olsaydı. Barış Bey'in eşimle aynı koğuşa gelmesi tabii ki iyi oldu; bir ses, bir insan.”

vatan

Bu haber toplam 3000 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri