Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİLİVRİ'DE HAKİM VE SAVCILARI KUŞATMA

08.04.2013 12:55
Ergenekon Davasının görüldüğü Silivri'de 282. duruşmada İşçi Partili, TGB'li ve CHP'liler mahkemeyi kuşatma altına almak ve baskı yapmak için bariyerleri yıktılar...

 

CHP milletvekilleri Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek’in de yargılandığı Ergenekon davasının görülmesine Silivri Cezaevi'ndeki Duruşma Salonu'nda devam ediliyor.

GÖSTERİCİLER BARİYERLERİ YIKTI

Sanıklara destek olmak amacıyla yüzlerce kişi otobüslerle Silivri'ye geldi. Gelenler arasında CHP'li milletvekilleri de vardı. Jandarma, Silivri Cezaevi önünde geniş güvenlik önlemleri aldı. Kalabalığın sayısı her geçen dakika artıyor. Duruşma salonuna yaklaşmak isteyen kalabalık 3 sıra halinde kurulan bariyerlerden 2 sırasını yıktı.

SİLİVRİ CEZAEVİ BARİYERLERLE KAPATILDI

Sanıklara destek olmak amacıyla bir grup Silivri Cezaevi önündeki çadırda beklerken, diğer gruplar da gece saatlerinde Cezaevi önüne gelmeye başladı. Yüzlerce otobüs ve binlerce kişinin Silivri Cezaevi'ne gelecek olması Jandarma'yı da alarma geçirdi. TEM ve D-100 Bağlantı Yolu'ndan Silivri Cezaevi'ne giriş bariyerlerle kapatıldı.

 

Otobüslerin cezaevi yoluna girmesine izin verilmezken, bariyerler cezaevine yaklaştıkça kademeli olarak arttırıldı. D-100 bağlantı yolundan Silivri Cezaevine girmek isteyen kişiler, Cezaevi'nin TEM girişine yönlendiriliyor. Cezaevi'nin TEM bağlantı yolu jandarma ekipleri tarafından araç geçişlerine kapatılırken, yaya olarak cezaevine gidişlere izin veriliyor.

ROBOKOP ASKERLER GÖREV YAPIYOR

Araçlarını TEM Otoyolu'ndaki güvenlik şeridine çeken grup üyeleri yaklaşık 2 kilometrelik yolu yürüyerek cezaevine ulaşıyor. Yağmura ve soğuğa aldırış etmeden yürüyen grup üyelerinden bazılarının battaniyelere sarınarak yürüdü. Mahkeme salonunun nizamiye kapısında robokop kıyafetli askerler bulunacak.

İŞÇİ PARTİSİ VE CHP'DEN PROVOKATİF ÇAĞRI

İşçi Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) başta olmak üzere onlarca sivil toplum kuruluşu Silivri’de buluşma çağrısı yapmıştı. "Ergenekon’dan çıkıyoruz, 8 Nisan’da Silivri’ye gidiyoruz" sloganı ile çağrı yapan İP, 41 ilden kiraladığı otobüslerle vatandaşları Silivri’ye götürüyor. İP’lilerin yanı sıra CHP milletvekilleri, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve sanatçılar bugün duruşma salonunun önünde olup, sanıklara destek verecek.

CHP'li Tanal'dan Ergenekon sanıklarına destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Ergenekon davasını takip etmek üzere Silivri'ye geldi. Tanal, davayı protesto eden eylemcilere destek vereceğini söyledi.

Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında, davayı protesto etmek isteyen yüzlerce kişi Silivri Cezaevi önünde toplandı. Protesto için gelenler arasında CHP Milletvekili Mahmut Tanal da vardı.

Öte yandan, bir grup eylemci güvenlik amacıyla konulan barikatları yıkmaya çalıştı.

Bu haber toplam 2224 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri