Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siluanov: Kriz uzun sürebilir

24.02.2016 17:40
Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, “Ekonomideki bu zor koşullar altında uzun süre yaşamaya hazırlanmamız gerekiyor” dedi.

Rusya'da yaşanan krizin öncekilerden farklı olduğunu söyleyen Maliye Bakanı Anton Siluanov, “Ekonomideki bu zor koşullar altında uzun süre yaşamaya hazırlanmamız gerekiyor” dedi.

'Bu kez 1998'den farklı'

Rus Haber ajansı TASS’ta yer alan habere göre, Federal Hazine Yönetim Kurulu Toplantısında konuşan Siluanov, Rusya’nın yaşadığı ekonomik krizin, 1998 ve 2008 krizlerinden farklık gösterdiğini, yaşanan krizin uzun dönemli olduğunu belirtti.

Bu yılki bütçe harcamaları üzerinde çok daha sıkı kontroller uygulanacağını vurgulayan Siluanov, önümüzdeki yıl ise kredi mektuplarının kullanılarak Rezerv Fonundan harcama yapılmasını önlemeye çalışacaklarını söyledi.

'12 milyar dolarlık destek'

Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukaev de, daha önce yaptığı açıklamada, hükümetin bu yıl ekonomiyi desteklemek amacıyla alacağı önlemlerin yaklaşık 12 milyar doları bulabileceğini ifade etmişti.

Yeni yılda da ekonomide olumsuz verilerin gelmeye devam etmesi nedeniyle yeni bir eylem planı hazırlayan hükümet, ülkede reel sektörünü tekrar hareketlendirmeyi hedefliyor.

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri