Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Silvan şehidinin cenazesi memleketine gönderildi

02.10.2015 15:30
Silvan'da PKK'lılar tarafından düzenlenen silahlı saldırıda şehit edilen Jandarma Astsubay Çavuş Tolga Topçuoğlu'nun cenazesi Malatya'da..

Diyarbakır Asker Hastanesi bahçesindeki törenin ardından askeri uçakla Malatya Havalimanı'na getirilen Topçuoğlu'nun cenazesi havalimanında askeri törenle karşılandı. Uçaktan indirilen şehidin naaşına eşi Aysun kucağındaki 2 aylık bebeği Baran ile sarıldı. Baba Alaaddin, anne Mine, Uzman Çavuş ağabeyi Tarık Topçuoğlu ve yakınları da şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

"HANİ AKŞAM MAMA GETİRECEKTİN"

Topçuoğlu'nun cenazesi daha sonra Malatya Şehir Mezarlığı Morgu'na gönderildi. Şehidin eşi Aysun burada, "Hani akşam gelirken mama getirecektin? Baban mama getiremeyecek aşkım ben alırım sana. Baban gelemeyecek bugün. Anne babayı göremeyecekmiş bugün. Ben seni burada nasıl bırakıp giderim aşkım. Sen burada tek başına korkarsın aşkım. Hadi aşkım, herkes burada senin için toplanmış çıkıp gelsene" diye gözyaşı döktü.

"DAHA 20 GÜN OLDU BABASINI GÖRELİ"

Baba Alaaddin Topçuoğlu ise gözyaşları içerisinde görevlilerin kucağındaki torununa bakarak,"Daha 20 gün oldu babasını göreli. Bahtsız gardaşım, torunum benim. Allah sana daha güzel kaderler nasip etsin" dedi ve bebeği öptü.

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri