Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şimdi iş zamanı

03.11.2015 09:58
Milletin AK Parti’yi yeniden tek başına iktidara taşıması sonrası vatandaş, verdiği desteğin karşılığını bir an önce almak istiyor. Millet, vaatlerin biran önce yerine getirilmesini, Anayasa değişikliğinin gerçekleştirilmesini, ekonominin canlandırılmasın

Milletin AK Parti’yi yeniden tek başına iktidara taşıması sonrası vatandaş, verdiği desteğin karşılığını bir an önce almak istiyor. Millet, vaatlerin biran önce yerine getirilmesini, Anayasa değişikliğinin gerçekleştirilmesini, ekonominin canlandırılmasını, gençliği tehdit eden yozlaşmanın milli bir eğitim sistemiyle aşılması için AK Parti’den acil eylem bekliyor. Akit’e konuşan eski bakanlar, ekonomistler, hukukçular ve eğitimciler halka verilen sözlerin hızlı bir şekilde yerine getirilmesi gerektiğini belirtirken, “Kaybedecek vakit yok. Ülkenin ise sorunu çok. Şimdi çok çalışma ve ümmetin umudunu boşa çıkarmama vaktidir” dediler. 

“EZİKLİK PSİKOLOJİSİNDEN VAZGEÇİLMELİ”

Gazeteci-Yazar Hüseyin Gülerce, AK Parti’nin önünde 4 yıl gibi kısa bir sürenin olduğunu, yapılması gereken işlerin ise çok olduğunu belirterek, milleti önceleyen projelerin bir an önce hayata geçirilmesini istedi. Gülerce, “Artık başkasına yaranalım gibi eziklik psikolojisinden kurtulmak gerekiyor. Milletin doğru bildiği işler yapılmalı. Azgın azınlığın tantanalarına göre değil, milletin taleplerine göre hareket edilmeli. ‘Nasıl olsa bu bizdendir’ diyerek dostlara sırt çevrilmemeli, düşmana da şirin gözükmeye ve yaranmaya çalışılmamalı” şeklinde uyarıda bulundu.

“MİLLET KONUŞTU MU BÖYLE KONUŞUR”

AK Parti içerisinde ayrılıkçı kesime de seslenen Gülerce, “Milletin verdiği mesaj o kadar kuvvetli ki AK Parti’yi artık kimse karıştıramaz” dedi. Zaman Gazetesi’nin “AKP” söylemini de AK Parti olarak değiştirmesini de değerlendiren Gülerce, “Millet konuştu mu böyle konuşur. Gülen medyasının bundan bir ders çıkarması gerekir. Artık Batı başkentlerine değil, millete yaslansınlar” diye konuştu.

ACİL ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ŞART

Kurulacak hükümetin en önemli ev ödevlerinden biri de Anayasa değişikliği. 12 Eylül döneminden kalma darbe anayasası biran önce değiştirmesi için AK Parti’ye büyük destek verilirken, rahmetli Necmettin Erbakan Hoca’nın avukatlarından olan Yaşar Gürkan, “İstikrarın önünü açacak, milleti önceleyen, manevi değerlere uygun bir anayasa yapılarak vesayet tarihe gömülmeli. Darbe döneminden kalma bir anayasa ile yönetiliyoruz. Bunun değiştirilmesi için elimize bir fırsat daha geçti. Bunun en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekiyor” dedi.

“MİLLETİN ANAYASASI OLMALI”

Gürkan, Anayasa yapılırken çok dikkatli davranılması gerektiği uyarısında da bulunarak, şöyle konuştu: “Anayasa konusunda milletin beklentileri en iyi şekilde tespit edilmesi gerekir. Bu konu, aceleye getirilmeden hızlı bir şekilde halledilmeli, milletin istediği anayasa yapılmalıdır. ABD anayasası, 200 sene önce yapılmış ve hâlâ yürürlükte. İngiliz anayasası, yok. Bizim anayasamız ise çok ayrıntılı ve karmaşık. Yeni Anayasa, evrensel hukuk kaideleri milletimize uyarlanarak yazılmalı, ayrıntılı olmamalı, insan onurunu koruyan bir metin olmalı. Öyle bir anayasa yapılmalı ki lafı ile amacı aynı olmalı.”

 
Bu haber toplam 1444 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri