Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şimdi meclise girsem başörtülü girerim

10.09.2013 00:59
28 Şubat döneminde başörtüsünü çıkararak meclise giren MHP Antalya eski Milletvekili Nesrin Ünal'dan çarpıcı açıklama geldi. Ünal, 'Günümüzde şartlar olgunlaştı. Şimdi meclise girsem başörtülü girerim' dedi.
Habertürk Televizyonunda Başkent Gündemi programına konuk olan MHP'nin başörtülü eski vekili sorulara birbirinden önemli cevaplar verdi. 28 Şubat döneminde başörtüsünü çıkararak meclise giren Ünal'ın açıklamaları yeni yasama yılında da gündeme gelecek olan başörtülü vekil tartışmasına dayanak olacak...
 
ŞİMDİ OLSA BAŞÖRTÜLÜ GİRERİM
 
Ünal, "Günümüzde artık şartların olgunlaştığını düşünüyorum. Şimdi meclise girsem başörtülü girerim. Şartlar hem toplum açısından hem yönetim açısından olgunlaştı" diye konuştu. 
 
O DÖNEMLER ARKAMDA KİMSE YOKTU
 
Meclistekilerin başörtüsü konusunda samimi olması gerektiğini söyleyen Ünal, "Başörtü sorununun hukuki olarak çözümünü netleştirirlerse MHP onların yanında dimdik duracaktır. Ben başörtünün hiçbirşeye örtü olmadan, alet edilmeden çözülmesini isteyen en başta gelen kişiyim. Çünkü o dönemler arkamda kimse yoktu. Hayatım mücadelelerle geçti. Başörtülü olmamdan dolayı çok şey kaybettim. Makam, mevki olarak. Üniversitede kalabilecekken kalamadım. Şikayetçi değilim başörtülü olmayı ben seçtim" ifadelerini kullandı. 

MERAK KONUSU OLMUŞTU

Nesrin Ünal, 18 Nisan 1999 seçimlerinde MHP'den Antalya milletvekili seçilerek Meclis'e girdi. Nasıl bir tavır izleyeceği, başörtüsünü açıp açmayacağı merak konusu oldu. Dışarıda kapalı olan Ünal, Meclis'e geldiğinde başını açtı. 3 yıl sonra yapılan seçimlerde milletvekilliği sona eren Nesrin Ünal, memleketi Antalya'ya yerleşti ve mesleği olan doktorluğa geri döndü.
 ROTAHABER

Bu haber toplam 1898 defa okunmuştur
Şartlar Olgunlaşmış
Mehmet YILMAZ
şartları MHP olgunlaştırdı değilmi? İktidarında kuran kurslarını yasaklayanlar. Zamanında tavrını ortaya koyamayan, Kemal Dervişin kuyruğuna takılanlar hangi yüzle konuşuyor.
11 Eylül 2013 Çarşamba 01:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri