Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şimşek'in Uyarısı Rekor Getirdi

22.03.2013 00:41
Maliye Bakanı Şimşek, kira geliri beyannamesi verilmesine ilişkin dünkü açıklamasının ardından, daha önce hiç beyanname vermemiş 17 bin mükellefin başvurduğunu bildirdi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, daha önce hiç beyanname vermemiş 17 bin mükellefin dün başvuruda bulunduğunu, bunun günlük bazda rekor bir rakam olduğunu söyledi.

Kira geliri beyannamesi veren mükelleflere teşekkür eden Şimşek, ''Uyarılarımız etkili oldu. Vatandaşlarımıza gösterdikleri hassasiyet için çok teşekkür ederim. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmek istemiyoruz, amacımız 75 milyonun hakkı olan verginin ödenmesidir'' dedi.

Şimşek, dün, Gelir Vergisi Kanunu uyarınca 2012 yılında elde edilen kira gelirleri için 25 Mart Pazartesi günü mesai bitimine kadar kira geliri beyannamesi verilmesi gerektiğini hatırlatmıştı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçen yıl yapılan bütün bilgilendirme ve uyarılara rağmen kira geliri elde ettiği halde beyanname vermeyen veya eksik beyanda bulunduğu tespit edilen yaklaşık 100 bin kişinin normalde ödemeleri gereken verginin yaklaşık 5 katı vergi, faiz ve ceza ödemek zorunda kaldığına dikkati çekmiş ve ''Vatandaşımız bu cezalara maruz kalmasınlar, beyannamelerini vaktinde versinler'' uyarısında bulunmuştu. 

Bu haber toplam 1786 defa okunmuştur
SAYIN BAKANA TAVSİYEMDİR:
HAKİM-İ ADİL
Sayın bakanım bu yoldan başka bir yol daha var ki o yol daha fazla rekor getirir. Oda şu: Eli çantalı bir iki memur her mahalleden bir kaç eve birkaç dükkana gitsin kira durumlarını sorsun.Bakın o zaman "yaban kazları" nasıl girer "kümese." Yoksa bizim gibi duyarlı ve birazda korkak vatandaşlar hariç pek kimse girmez "kümese".benim bildiğim çok kişi var vergi vermeyen o kadar kişi var ki...
22 Mart 2013 Cuma 11:50
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri