Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinan Çetin'den CHP'ye ağır suçlama!

03.10.2012 12:16
Geçtiğimiz hafta PKK ve Kürt sorunu ile ilgili açıklamalarıyla gündeme gelen Sinan Çetin katıldığı televizyon programında CHP'yi sert bir dille eleştirdi. Çetin CHP'yi gericilikle suçladı.

Çanakkale Çocukları filmini seyirciyle buluşturan Sinan Çetin geçtiğimiz haftalarda PKK ve Kürt sorununa yönelik açıklamaları ile gündeme gelmişti.

Ünlü yönetmen bu kez kafayı CHP'ye taktı. Habertürk'te Simge Fıstıkoğlu'nun sunduğu Gece Gece programına katılan Sinan Çetin CHP'yi gericilikle suçlarken, AK Parti'ye övgü yağdırdı.

Erdoğan'ın talimatıyla MİT yöneticilerinin PKK ile Oslo'da masaya oturmasına CHP'den cephesinden gelen sert tepkileri değerlendiren Çetin, "Sen adamın elini kolunu bağlarsan, Başbakan'ı Oslo süreci yüzünden köşeye sıkıştırmaya çalışırsan sorarım sana bu sorun nasıl çözülecek?" diye konuştu.

"Bu muhalefetle umutlu değilim" diyen Sinan Çetin sözlerine şöyle devam etti: En büyük problem muhalefetin gerici olmasıdır. İktidara bunları neden yaptın diye sorulmaz, neden yapmadın diye sorulur. Neden üçüncü köprüyü yaptın, neden Oslo'da görüştün diye soruyorlar. Yahu biz gidip görüşsün müzakere etsin diye kendimizi öldüreceğiz. Adam görüşmüş daha ne istiyorsun. Bundan dolayı Başbakan'ın elini ayağını bağlarsan adam gidip nasıl görüşsün. Böyle muhalefet olur mu? Türkiye'deki en büyük mesele, CHP'nin ilerici bir parti olmamasıdır. Muhafazakar AK Parti CHP'den daha ileride bir noktada duruyor.

Bu haber toplam 6910 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri