Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bizim spor medyasına kapak olsun!

23.12.2010 03:03
"Türkiye'de spor basını değil, futbol basını var... Eğer hastalanan bir futbolcu olsaydı gazeteler haberi manşetten verirdi"

Karaciğer yetmezliğiyle Ankara'da yoğun bakım altında bulunan boksör Sinan Şamil Sam'a Türk medyasında bulamadığı yeri Alman basınında buldu.

Türk spor basınının iç sayfalardan küçük haberler ile duyurduğu ve gündemin diğer maddeleri arasında kaybolup giden Sinan Şamil Sam'ın hastalık haberi bugün yayınlanan Alman gazetelerinde oldukça büyük olarak kullanıldı.

Haberin Alman basınında geniş bir şekilde kullanılmasını yorumlayan Türk gazeteciler "Türkiye'de spor basını değil, futbol basını var... Eğer hastalanan bir futbolcu olsaydı gazeteler haberi manşetten verirdi" dediler.

BİLD, B.Z., BERLİNER KURİER GENİŞ YER AYIRDI

Bild
gazetesinin haberinde, Sam'ın yoğun bakımda olduğu ve hayatını ancak bir organ naklinin kurtarabileceği belirtilerek, doktoru Dilek Oğuz'un da, acilen organ bağışına ihtiyaç bulunduğunu söylediği ifade edildi.

Arena Boks Kulübünün sahibi ve Sam'ın menajerliğini de yapan eski boksör Ahmet Öner, "Sinan kendi hayatını kendisi mahvetti. Yaşamından memnun değildi. Ancak organ nakli onun hayatını kurtarabilir. Onun ve ailesinin herzaman yanındayız" diye konuştu.

Berlin'de yayınlanan "B.Z" gazetesi de, Sinan Şamil Sam'ın son karşılaşmasını 2008 yılı ağustos ayında Avrupa Şampiyonluğu için İtalyan rakibi Paolo Vidoz'a karşı yaptığını, önce kaybedip daha sonra da şampiyon ilan edildiğini ancak bu tutarsız kararlardan dolayı unvanı reddettiğini hatırlattı.

"Berliner Kurier" gazetesi de, Sinan'ın yaşam mücadelesi verdiğini yazdı.

Dünya Boks Konseyi'nin (WBC) 2007 yılında düzenlediği ağır siklet boks yarı final maçında Sinan, Amerikalı rakibi Oliver McCall'a karşı 12 raund sonunda karşılaşmayı az bir puan farkıyla kaybetmişti.

GAZETEOKU.COM

Bu haber toplam 1722 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri