Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sıra Akaydın'da Mı?

05.04.2014 12:42
Belediyenin resmi evrakları yakarken yakalanan CHP’li Antalya Büyükşehir eski Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a gözlatı şoku.

Antalya’da skandallar bitmek tükenmek bilmiyor. Seçimler sonrası büyük bir yenilgi alan CHP’li Mustafa Akaydın, belediye evraklarını yakarken yakalanmış “Menderes Türel’e temiz bir belediye bırakmak için evrakları yaktık" demişti. Olay üzerine harekete geçen Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 10 belediye görevlisini gözaltına aldı. Yakılan evrakların çoğunun yolsuzluk dosyaları olduğu tahmin ediliyor.

RESMİ EVRAKLAR ÇÖP ARABALARIYLA TAŞINDI

Antalya seçimlerini kaybedince resmi evrakları yok etmeye başlayan Mustafa Akaydın'ı binlerce belgeyi çöp aramaları ile taşıdığı tespit edilmişti. Boğaçayı'nda Mustafa Akaydın ve adamlarının evrak yakarken suçüstü yakalanmasının ardından Büyükşehir Belediyesine giden AK Partililer binlerce evrakın çöp arabalarına yüklendiğini görmüş ve iki tara arasında arbede yaşanmıştı. Arbede sırasında belediye binasına giren AK Partili Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç evrak makinelerinde yok edilmiş belgeler buldu. Belediye çevrisinde bulunan bazı çöp konteynırlarında da resmi evraklar bulunmuştu.

EVRAK YAKAN 10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

"Menderes Türel’e temiz bir belediye bırakmak için evrakları yaktık" diyen Mustafa Akaydın ve ekibine yönelik soruşturma başlatıldı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü konu ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Şu ana kadar olay yerinde evrakları yaktığı belirlene 10 kişi gözaltına alındı.  

YAKILANLAR YOLSUZLUK DOSYALARI MI?

Yanmadan kurtarılan evrakların incelemesi ise devam ediyor. Evrakların büyük çoğunluğunun imar ve bütçe planları olduğu ve son iki yılın tarihini taşıdığı belirlendi. Bulunan evraklar içinde el yazısı ile hazırlanmış ödeme tutanaklarının da olması dikkat çekti. Belediye tarafından alınan bazı hibeler ile ihale dosyalarının da evrakları bulundu. Belgelerin büyük çoğunluğunun altında Akaydın'ın imzası var. Özellikle imar ile ilgili evrakların inceleneceğini ve bu evraklar içinde yolsuzluk belgelerinin aranacağı öğrenildi.

Bu haber toplam 1094 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri