Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şırnak'ta teröristlerin yaktığı okul görüntülendi

08.01.2016 09:46
Şırnak'ta PKK'lı teröristler tarafından yakılan okuldaki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle dün okulların tatil edildiği Şırnak'ta, bulunan Sema Cıngıllıoğlu İlkokulu, dün akşam saatlerinde PKK'lılar tarafından ateşe verildi.

13 dersliği, 28 öğretmen ve 694 öğrencisi bulunan 2 katlı okula gelen yüzü maskeli bir grup PKK'lı, kimsenin bulunmadığı bir sırada giriş kapısının yanındaki pencerenin camlarını kırarak içeri girdi.
SINIFLARI YAKTILAR

İdarecilere ait odalar ve sınıftaki eşyalara zarar veren teröristler molotof kokteyller atarak sınıflarda yangın çıkardı. Çıkan yangında, müdür odası ve bir sınıf yanarak kullanılmaz hale gelirken, koridorlar da duman isi nedeniyle siyaha büründü.

KAR YAĞIŞI FACİAYI ÖNLEDİ

Yangın haberi üzerine okula gelen itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği alevler yayılmadan söndürüldü. Yoğun kar yağışı ve soğuklar nedeniyle okulların tatil olması, muhtemel bir faciayı önledi.

TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLADI

Yakılan okulda bugün yapılan incelemede eşyaların büyük bölümünün kullanılamaz hale geldiği görüldü. Kar nedeniyle bugün de okulların tatil olduğu Şırnak'ta yakılan okulda temizlik çalışması başlatıldı.


Bu haber toplam 1530 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri