Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sırrı Süreyya Önder CHP'yi suçladı

19.02.2013 21:39
BDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder Karadeniz turunda çıkan olaylar hakkında CHP'yi partiyi suçladı.

BDP’li Sırrı Süreyya Önder Karadeniz turunu sonlandırdıklarını ve Trabzon'a gitmeyeceklerini duyurdu. Önder yaşanan olaylardan dolayı üzgün olduklarını belirtti. Önder Karadeniz halkının kendilerini bir daha çağıracağını söyledi.

CNN Türk'e konuşan Önder olaya karışan kişilerin partisinin sorulmasıyla ilgili de konuştu. Önder olaylarda MHP'nin suçu olmadığını yapılan gözlemlerde MHP'lilerin kalabalıklar arasında bulunmadığını belirtti.

Önder CHP'nin olayda sorumluluğunun olduğunu şu sözlerle söyledi "Ancak maalesef CHP’li yetkililerin vebali vardır. CHP’li Sinop Belediye Başkanı’nın provokatif açıklamaları olmuştur" dedi

 
BARIŞ ÜÇ BEŞ ÇAPULCUNUN HÖT ZÖTÜYLE KESİLMEZ
Biz Ordu, Giresun ve Trabzon'daki bileşenlerimizle görüştük ve biz halkla STK'larla barış meselesini görüşmek, itirazlarını dinlemek biz de barış sürecini durduğumuz yerde anlatmak istedik. Biz de birinci elden dinlemek için geldik. Barış üç beş çapulcunun höt zötüyle kesilecek değildir. Bugün gelinen noktada halkla aramızda bir koruma duvarı oluşuyor. Ben inanıyorum ki Sinop halkı özür dileyecek ve bizi tekrar çağıracak. Samsun halkı da değişik siyasetçiler de bu sürecin sonunda bizi yine misafir edecekler.
 
ZİYARETLERİMİZİ ERTELİYORUZ
 
Bu süreci erteliyoruz. Buraya polis koridorunda ya da kordonunda halkla buluşma yapmayacağımız zeminlerde geleceğiz. İnanıyorum ki Karadeniz halkı bu duyarlılığı gösterecek. Yüreğimiz elimizde geldik. Bizi bütün Türkiye tanır, bizim çok onurlu yoldaşlarımız var. Tekrar geleceğiz. Bizi protesto edenler dahil herkesi dinleyeceğiz. Evlatlarımızın geleceğini kurtarmak için çabamız budur. Tekrar kendilerine kurulan bu kumpasa bir göz atmalarını öneriyorum.

 
Bu haber toplam 2172 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri