Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sırrı Süreyya Önder Meclis görevlisini azarladı

29.12.2015 23:40
Meclis'te röportaj yapmak isteyen gazetecileri uyaran görevliyi azarlayan Sırrı Süreyya Önder, "Ne yapıyorsun sen, yasak ne demek" dedi.

HDP Grup toplantısı devam ederken basın mensupları HDP'li vekil Sırrı Süreyya Önder ile röportaj yapmak istedi. Ancak, Meclis görevlisi, basın mensupları kuliste çekim yapmanın yasak olduğunu söyledi.

MECLİS GÖREVLİSİNE KIZDI: YASAK NE DEMEK

Bunun üzerine görevliye sinirlenen Önder, "Ne yapıyorsun kardeşim. Ne yasağı. Yasak ne demek? Basın bu neyin yasağı diyorsun?" dedi.

Sırrı Süreyya Önder Meclis görevlisini azarladı VİDEO

"BEN BURANIN İDARİ AMİRİYİM"

Görevli basın mensuplarının izin alması gerektiğini yinelemesi üzerine Önder, idare amiri olduğunu ve izin verdiğini söyledi. Sırrı Süreyya Önder, basının saat 20.00'den sonra kulislere girememesinin sorulması üzerine şu cevabı verdi:

"BASINA BÖYLE KISITLAMALARI DOĞRU BULMUYORUZ"

"Antidemokratiktir. Kabul edilemez. Siz de haklarınıza sahip çıkın arkadaşlar. Biz divanda bunu dile getiriyoruz. Ama divan çoğunluklar var. İstedikleri gibi yapıyorlar. Meclis kamusal alandır. Mecliste özel alan olmaz. İnsan yorulur da uzanır da insanlık halidir. Niye bundan rahatsız olalım? Basına böyle kısıtlamaları doğru bulmuyoruz. Gazeteciler hiçbir şekilde bana rahatsızlık vermiyor. Bize iktidar rahatsızlık veriyor."

Bu haber toplam 1492 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri