Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sırrı Süreyya Önder Şener Şen'e destek verdi

19.03.2015 00:47
Sırrı Süreyya Önder, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalardan dolayı eleştirilerin hedefi haline gelen Şener Şen'e destek verdi.

Halkların Demokratik Partisi milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Almanya'da düzenlenen Türk Alman Film Festivali'nde bir söyleşide yaptığı açıklamalarla eleştiri oklarının hedefi haline gelen Şener Şen'e destek verdi.

LİNÇ ETTİRMEYELİM

Önder, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda "Şener Şen ve Uğur Yücel'in bir filmle uyandırdıkları etki bir çok siyasi faaliyetten fazladı. Candır ikisi de. Linç Etmeyelim. Ettirmeyelim" dedi.

Sırrı Süreyya Önder'in o tweet'leri;

GÖSTERİLERDE GÖREMİYORUZ SORUSU

Şener Şen Almanya'da katıldığı  Türk Alman Film Festivali'nde Sinema ve tiyatronun toplumsal içerikli mesajlar vermesi gerektiğini söyleyen bir seyircinin "Sizi neden bu tür toplumsal içerikli olaylarda ve gösterilerde göremiyoruz?" sorusuna cevap vermişti.

"EYLEMİ, HİÇBİR ŞEY YAPMAYANLARA BIRAKTIM"

Şener Şen bu soruya verdiği şu cevapla sosyal medya üzerinden eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti; “Filmlerde sosyal içerikli mesajlar da var dediniz. Sonra dediniz ki yürüyüşlerde sizi görmüyoruz. Şimdi o kadar ayrı alanlar ki.. Biri oyuncunun ödevi, yaptığı filmlere hayat görüşünü yansımaktır. Bilfiil politikanın içinde olma, siyasetin içinde olma başka bir alandır. Bunu da biz sadece eylem yapan hayatta başka hiçbir şey yapmayan, güzel film sevdalısı olmayanlara bırakıyoruz. Benden bu kadar”

Bu haber toplam 3752 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri