Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sırrı Süreyya Önder'den iğrenç yorum

26.12.2015 13:43
LGTB'li ahlaksızların eylemlerine katılması ile hafızalarda yer edinen HDP'li Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni Anayasa için görüşme talebine, "Kaçak çayını içer gider" ifadelerini kullanarak küstah bir yoruma imza attı.

Sırrı Süreyya Önder, partisinin şartlarının gerçekleştirilmediği takdirde Davutoğlu'nun HDP ile görüşmesinin boş olacağını söyledi. Ayrıca Önder, Başbakan Davutoğlu'nun yeni Anayasa için görüşme talebine ise,"Kaçak çayını içer gider" ifadelerini kullanarak küstah bir yoruma imza attı.

HDP, Başbakan Ahmet Davutoğlutarafından talep edilen ve 30 Aralık'ta gerçekleşmesi beklenen görüşmeye görüşmeye olumlu yanıt vereceğini açıklamıştı.

KÜSTAH YORUM: KAÇAK ÇAYINI İÇER GİDER

Cumhuriyet gazetesine verdiği demeçte Davutoğlu'nun yeni anayasa kapsamında HDP eş başkanlarıyla gerçekleştirilmesi planlanan görüşmeye değinen Sırrı Süreyya Önder şunları söyledi:

"Başbakan Davutoğlu'nun anayasayı konuşmak için partiyi ziyaret etmesinin bir anlam ve netice doğurması, kendi ziyaretinden önce ülkenin anayasal bir zemine çekilmesiyle mümkündür. Bundan kastım, bölgedeki çatışma halinin halkın temel yaşam hakkından vazgeçtim, nefes alma hakkını, kayıplarını defnetme hakkını tanımadan bizi ziyaret ederse kaçak çayını içer gider"

 
Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri