Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sırrı Süreyya'dan 1 Mayıs çıkışı

01.05.2013 19:53
BDP'li Sırrı Süreyya Önder Taksim'de 1 Mayıs alanında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Milletvekili Sebahat Tuncel, Taksim Meydanı'nın adınını 1 Mayıs Meydanı olarak değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Tuncel, "Taksim bizimdir zaten, işcilerin ve emekçilerin. Buranın adı 1 Mayıs Meydanı olarak değiştirebilir." dedi. 

Taksim Meydanı'na gelen Tuncel, "Taksim bizimdir zaten, işcilerin ve emekçilerin. AKP hükümeti bugün çalışma var, şu var u var gerekçisini söyledi. Ama Taksim'i bir meydana dönüştürülmeli. Yurtdışında bunun örnekleri var. AKP, bu meydanı bir an önce bitirip, 1 Mayıs meydanı haline getirmelidir. Hatta buranın adını 1 Mayıs meydanı olarak değiştirebilir. İşçiler, emekçeler jop yemeden sözünü söyleyebilir hale getirilmelidir." ifadelerini kullandı. 

SIRRI SÜREYYA ÖNDER: YANLIŞ KARAR 

Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de, "Bu yanlış bir karardı. Burada yapılması gereken kolluk kuvvetleri ve sendikalar birlikte düzenleme yapacaktı. Bu insiyatif verildiği zaman burada hiç kimsenin burnunun kanamayacağı, mal güvenliğinin can güvenliğinin tehlikeye atılmayacağı şekilde bir koordinasyon sağlanabilirdi." diye konuştu. 

ÖNDER: "NE BAHÇELİ Mİ BURADA?" 

Şişli'den gaz yiye yiye geldiğini söyleyen Önder, "Ne olacak geleneksel gaz şenlikleri" dedi. Gazeteciler DİSK eski Genel Başkanı'nın sözlerini hatırlatınca Önder espriyi patlattı; "Ne Bahçeli mi burada?" 

"Taksim'i işçilere kapatmaya kimsenin gücü yetmez" diyen Önder'in telefonu çaldı. Arayanın Sabahat Tuncel olduğunu söyleyen ve kameraların önünde telefonunu açan Önder, "Sabo neredesin, bütün gazetecilerin önünde konuşuyorum" dedi.

Bu haber toplam 1864 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri