Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Paranın Kaynağı Ne?

21.10.2013 22:30
Mısır'da darbe yapan Abdulfettah Sisi'nin oğlu Mahmud Sisi, BAE Havayolları'na ait bir uçakla Dubai'den Kahire'ye dönüşte havaalanında bir bavul parasıyla güvenlik engeline takıldı.

 

Mısır'da yayın yapan En'Nafizetü'n-Masr sitesinin haberine göre, Perşembe gecesi Mısır'ın darbeci generali Abdülfettah El-Sisi'nin oğlu Mahmud El-Sisi, Birleşik Arap Emirlikleri Havayolları'na ait bir uçakla Dubai'den Kahire'ye dönüşte havaalanında kontrol engeline takıldı.

Yeni şafak.com'un haberine göre; Kontrol noktasından geçmek istemeyen Mahmud El-Sisi'nin çantasında 380 bin euro ve 220 bin Amerikan doları bulundu. Bir süre çantası alınarak havaalanında bekletilen Mahmud El-Sisi, daha sonra Genelkurmay Başkanı Abdülfettah El-Sisi'nin oğlu olduğu anlaşılınca, içinde para dolu olan çanta derhal iade edildi ve birkaç saat sonra ise gümrük memuru Sisi'nin oğluna uyguladığı işlemden ötürü cezalandırıldı.

Mısır Süveyş'i İsrail'e sattı iddiası

Mısır'da yayın yapan En'Nafizetü'n-Masr sitesinin yer verdiği habere göre, Ulusal Koalisyon Darbeyi Red ve Meşrutiyet Gönüllüleri tarafından yapılan açıklamada Süveyş Kanalı'nın doğu ve batısının İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne satıldığı iddia edildi. Gruptan yapılan açıklamada darbe hükümetinin Mısır halkı ve ülkesinin varlığına tehdit oluşturduğunu da ifade edildi.

Bu haber toplam 2048 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri