Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sisi'ye Almanya'da şok! Katil dışarı!

03.06.2015 23:52
Mısır'ın darbeyle başa gelen Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yaptığı görüşmede düzenlenen ortak basın toplantısında büyük bir şok yaşadı. Toplantıya gelen genç bir kadın, Sisi'ye "katil, faşist ve Nazi" sözleriyl

Kadının isyanını güvenlik güçleri engelledi. Ayrıca toplantıda bulunan birçok gazeteci de toplu olarak protestoda bulundu.

 

Ayrıca Demokrasi için Alman-Mısır Birliği Derneği Başkanı Ali Alawady, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Almanya Başbakanı Merkel, bir diktatör ile başbakanlıkta görüşüyor. Bu bizi şok ediyor ve bizde güvensizliğe yol açıyor" dedi.

Merkel'in, Sisi ile görüşmesini eleştiren Alawady, "Sisi ellerini kana bulamış biri, kadınlar ve çocuklara karşı harekete geçen biri. 42 bin kişiyi ceza evine attıran biri" diye konuştu.

 

 

 

Alawady, Mısır'da basın özgürlüğünün olmadığına dikkat çekerek, Merkel'in buna rağmen Sisi ile görüşmeye hazır olduğunu söyledi.

 

"MERKEL, MÜBAREK REJİMİNDEN HİÇ DERS ALMADI"

 

Alman hükümeti ve Başbakan Merkel'in, 30 yıl süren Hüsnü Mübarek rejiminden hiç bir ders almadığı hissine kapıldıklarını belirten Alawady, "Aynı sorunlarla yeniden karşılaşıyoruz. Buna karşı bir şeyler yapılması lazım" dedi.

 

Başbakanlık binası önünde toplanan yüzden fazla Mısırlı, "Sisi bir diktatördür", "Sisi ellerini kana buladı" şeklinde sloganlar attı. Gösteri sırasında bir Sisi taraftarının, protestocuların yanına gelerek kışkırtıcı hareketlerde bulunması üzerine, polis şahsı alandan uzaklaştırıldı.

Bu haber toplam 2624 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri