Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şişli'de Ortalık Karıştı!

26.06.2011 17:46
Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku'nun cezaevinde bulunan milletvekillerinin serbest bırakılmamasını protesto eden gruba polis müdahale etti...

Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü, Sırrı Süreyya Önder ve Levent Tüzel'in de aralarında bulunduğu grupta gazdan etkilenenler oldu.

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku'nun desteklediği ve milletvekili seçildikten sonra tutuklu bulundukları cezaevlerinden çıkarılmayan milletvekilleri için Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü, Sırrı Süreyya Önder ve Levent Tüzel'in de aralarında bulunduğu grup, Şişli Camii önünde toplandı.

Taksim Meydanı'na yürüyerek, burada bir açıklama yapmak isteyen grup, çevik kuvvet ekiplerince engellendi. Polisle milletvekilleri arasında süren yürüme pazarlığı polisin müdahalesiyle sonuçlandı. Polis, gruba biber gazıyla müdahale etti. Gazdan, milletvekilleri de etkilendi. Sebahat Tuncel'in gazın etkisini limonla gidermeye çalıştığı kameralara yansıdı.

Bu haber toplam 2792 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

dikkat
Yasin Bozdağ
habername bu fotoğrafı çok aradın mı. öyle bir foto koymuşsun ki polis kafasına indiriyor jopu zulum yapıyor adamlara gibi. anarşistlere gereğinden fazla şefkatli davranılıyor
26 Haziran 2011 Pazar 21:24
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri