Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şişli Belediyesi Berkin Elvan'ın adını parktan kaldırdı

17.04.2014 00:42
CHP'li Şişli Belediyesi'nin Berkin Elvan'ın adını bir parktan kaldırması, sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Gezi olayları sırasında başına isabet eden gaz fişeği nedeniyle aylarca komada kalan 14 yaşındaki Berkin Elvan, 11 Mart 2014'te yaşam savaşını kaybetmişti.

Berkin'in ölümü sonrası Gezi olaylarındaki gibi bazı radikal gruplar, sokakları savaş alanıa çevirerek bir polisin şehit olmasına, bir gencin de kör kurşunla hayatını kaybetmesine, yine onlarca insanın yaralanmasına, birçok kamu malının da zarar görmesine neden oldu.

Berkin Elvan'ın ölümü, toplumda kısmen de olsa dayanışma duygusunu yeniden uyandırdı. Berkin'in adı bazı belediyelerce ölümsüzleştirildi.

CHP'Lİ BELEDİYE BERKİN ELVAN'IN ADINI PARKTAN KALDIRDI

Bunlardan biri de Şişli Belediyesi tarafından adı Berkin Elvan Parkı olarak değiştirilen Sıracevizler Parkı'ydı. Ne var ki, yerel seçimler sonrası yine CHP'nin kazandığı belediyenin ilk icraatlarından biri, parkın adının yeniden eskisine döndürülmesi oldu.

Bu uygulama, sosyal medyada şaşkınlıkla ve tepkiye karşılandı:

"İstanbul Şişli Berkin Elvan Parkı'nın ismi, değiştirilerek yeniden Sıracevizler Parkı oldu... Bir parkın adına bu halkın bir çocuğunun adının verilmesinden neden rahatsız oldunuz?.. Şişli Belediyesi'nin ilk icraatı, zihniyetini göstermiştir. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, adı artık Berkin Elvan Parkı'dır"

Kaynak:
Bu haber toplam 1522 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri